Wpis z mikrobloga

@Wydmuszka: Pytam, bo jechałem pożyczonym samochodem i w cd siedziała płyta mix utworów klasycznych
Przesłuchałem w podróży i tak mnie naszło, czy ktos jeszcze tworzy, teraz to chyba nisza, bez szans by się przebić przez gibające się gołe tyłki.
Parę lat wcześniej, wyszukiwałem na Youtube czesto różnych utworów, jakoś po wysłuchaniu czułem się mniej prymitywny
@i_teraz_wchodze_ja_caly_na_bialo Nie ma co narzekać, XX/XXI wiek był dla muzyki klasycznej (albo muzyki wywodzącej się z 'klasycznego pnia') niezwykle płodny. Obfitość nowych gatunków, wielkich kompozytorów i wykonawców. Nie przebiła się do masowego odbiorcy bo muzyka klasyczna zazwyczaj nie miała charakteru masowego. Jakby tego było mało, muzyka współczesna jest jeszcze bardziej hermetyczna i wg. mnie trudniejsza w odbiorze. Nie znajdziesz jej w napędzie cd pożyczonego samochodu, bo ta muzyka się zazwyczaj do tego
@Wydmuszka: No zauważyłem, ze gusta muzyczne też zmieniaja się z wiekiem, teraz jadąc samochodem słucham Trance Uplifting, powody są dwa.
1. Mam swoje lata i ta muzyka dosyć dobrze mnie pobudza do życia i działania
2. Niemal brak tekstu w utworach, co jet zbawienne, bo angielski coraz lepszy to i teksty piosenek irytują.
Kiedyś człowiek szlał i miał mgliste pojęcie o czym śpiewają i był bardziej szczęsliwy.
Chyba nagram na "pendraka"
@i_teraz_wchodze_ja_caly_na_bialo: tworzy, ale wszystko się zmieniło przez ostatnie 100-150 lat. Muzyka nie jest komponowana dla arystokracji czy mieszczaństwa, tylko dla samych artystów. Otoczenie jest dużo bardziej akademickie. Jest dużo więcej nurtów awangardowych, których ciężko się słucha. Fortepian/pianino już nie jest odpowiednikiem telewizora, który pozwalał na rozrywkę w domowych zaciszu, co naturalnie generowało popyt na komponowanie muzyki fortepianowej. Do tego dochodzi całe zatrzęsienie innych gatunków muzycznych, gdzie kompozytorzy mogą tworzyć swoje działa.