Wpis z mikrobloga

Czy apka Mobywatel jest tylko dla dorosłych czy nieletni też mogą z niej korzystać? Głównie chodzi o ten paszport covidowy i jeśli zakładając że nieletni ma konto w banku a co za tym idzie ma jak potwierdzić swoją tożsamość może założyć profil zaufany to w apce też powinno wszystko zadziałać.
Jeśli jestem w błędzie to może ktoś mnie o tym uświadomić , z góry dzięki za odpowiedź.
#mobywatel #ikp #profilzaufany #covid19 #prawo
  • 9
  • Odpowiedz
@Kiritsugu1155: > PZ może założyć każdy, kto ma numer PESEL oraz pełną lub ograniczoną zdolność do czynności prawnych. Osoby ubezwłasnowolnione oraz dzieci przed ukończeniem 13 roku życia nie mogą mieć profilu zaufanego.
  • Odpowiedz
  • 0
@Coronavirus to akurat ogarnąłem że PZ może założyć przez neta o ile ma jak potwierdzić tożsamość, mając konto w banku. Ale wyczytałem że IKP może założyć osoba dopiero powyżej 16 roku życia i zastanawiam się czy jest sens kombinowania z apką.
  • Odpowiedz
  • 0
@Coronavirus też widziałem że mogę dodać legitymacje szkolną, tylko jeśli siostra nie ma 16 lat nie może założyć konta na IKP więc nie wiem czy covidowy paszport jej wskoczy do apki jeśli nie będzie mieć tam konta.
  • Odpowiedz
  • 0
@Wykopki_Cebuli profil zaufany nie jest problemem, zastanawiam się czy paszport wejdzie jej na apke jak nie będzie mieć Internetowego konta pacjenta bo konto może założyć od 16 roku życia a ona się jeszcze nie łapie bo IKP ma jeszcze razem z rodzicem.
  • Odpowiedz