Wpis z mikrobloga

#budownictwo #rzeszow
Cześć, od razu zaznaczam, że jestem zielony w tym temacie dlatego pytam mirków (ʘʘ)
Jak się ma cena stropu żelbetonowanego do ceny stropu modułowego Teriva/Rector na tą chwilę, chodzi mi głównie o porównanie cen materiałów?
Za jakiś czas chcę budowę i robię risercz tych dwóch metod.
Przy okazji, jeżeli któryś z mirków jest bardziej w temacie to ile mógłby kosztować materiał na strop na projekt domu poniżej.
Projekt domu
Jak ktoś w okolicach Rzeszowa zna jakieś spoko składy budowlane to też chętnie przygarnę taką informację
  • 7
@LordAevin: Przy użyciu stropów gęstożebrowych np. Teriva/Rector dostosowuje się skok siatki wymiarowej ścian, czyli np. nie będziesz miał rozstawu ścian co 1m , bo strop może mieć rozstaw belek co 0,6 m (później jest 1,2 m 1,8 m 2,4 m itd.).
Generalnie unika się stosowania stropów monolitycznych, bo są drogie, ale dopasowują się do każdego kształtu i nadają się np. na klatkę schodową, gdzie występuje wcięcie w stropie.

@Ciascio: Poprawne
bo strop może mieć rozstaw belek co 0,6 m (


@Erk700: Dzięki wielkie za odpowiedź w miarę sensownie wytłumaczyłeś to laikowi :P, czyli jak dobrze rozumie to szerokości pomieszczeń na projekcie będą musiały zostać dopasowane do wielokrotności rozstawu belek?
@LordAevin: Pomieszczenia będą dostosowane, ale to już nie jest twoje zmartwienie, tylko inżyniera, bo wymiary nie będą znacznie odbiegały od projektu. Ciebie interesuje tylko ergonomia układu pomieszczeń i koszt.
@LordAevin: @Erk700: To nie jest tak do końca, że masz takie ograniczenie w rozstawach ścian przy Terivie.
Jeżeli wyjdą Ci ściany w innym rozstawie i zostanie Ci jakaś szerokość sufitu, gdzie nie wejdzie już pustak (poniżej 50 cm), to w tym miejscu projektant może wrzucić fragment sufitu źelbetowego z szalunkiem od spodu (zbrojonego od ostatniego pustaka do ściany), albo np. zdublować lub potroić krańcowe belki (mają one szerokość 12 cm,