Wpis z mikrobloga

#szosa #rower
W nareszcie mój projekt chińskiego gravela dobiega końca!
Jeszcze tylko tarcze hamulcowe, owijka i fitting!

Rama z alli przyszła w niecałe półtora miesiąca. Bez cła bez VAT. Ale osprzęt to był dramat ( ͡° ʖ̯ ͡°) Na pierwszej paczce chińczyk wpisał złe dane kontaktowe i paczka została zwrócona do nadawcy, a za transport nie dostałem zwrotu kasy. Tylko za towar. 180zł w plecy.

Szybko zamówiłem osprzęt z innego sklepu, wziąłem przesyłkę fedexem. W Polsce była szybko ale urząd celny się przyczepił i 1500zł zrobiło się 2800zł ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ale i tak żadnej innej opcji na osprzęt w PL nie ma, wszędzie braki.

Na razie przejechałem się kawałek bez hamulców, napęd działa bez zarzutu. Ale na dokładne testy trzeba poczekać aż kupię tarcze 140mm na centerlocka albo adapter CL 6 śrub.
źródło: comment_1627068901rKfi3hfCKw1I3LP4Aq8jUU.jpg
  • 15
W Polsce była szybko ale urząd celny się przyczepił i 1500zł zrobiło się 2800zł ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ale i tak żadnej innej opcji na osprzęt w PL nie ma, wszędzie braki.


@i-marszi: no, wydaje mi się że jakby poszperać po olx/fb i poświęcić temu parę tygodni to dałoby radę za 3k grupę na hydraulice złożyć. A że brak gwarancji? To jak z aliexpress prawie ( ͡
@AllOver:
Rama Flyxii FR02
Przerzutki i klamki SENSAH SRX PRO 1x11
Kaseta 11s 11-46 ZRACE
Korba ZRACE, blat 44
Hamulce ZRACE, jakaś hybryda, na linkę ale wewnętrznie hydraulika.
Łańcuch i suport ZRACE

@Marshall1337:
Do fitingu :)

@Zkropkao_Na:
Przód 44 tył 46 zębów

@Cementoasfalto:
Przez cło i VAT więcej niż planowałem.
Rama, kierownica, sztyca, łożyska, ster, podkładki, osie 2400zł z transportem.
Osprzęt 1650zł z transportem przez Fedex no i
@dymel:
No Tiagre bym może miał. Do tej pory nigdy nie miałem problemu z cłem czy VAT a z ali już dużo rzeczy kupiłem. Pierwsza opcja za cały osprzęt to było 1350zł. I to była opcja super. Niestety się nie udało, ale i tak chyba warto!
@uysy:
Pierwsza jazda bez hamulców 100% satysfakcji. Napęd działa bardzo dobrze, manetki działają jak w SRAM, operuję się jedną dźwignią. Rower waży poniżej 8kg, chyba.
To cło, VAT, zwrot i droga druga przesyłka (już z drugą paczką mi się spieszyło) to w ogóle byłoby super. Tak dopłaciłem jakieś 2000zł za podatki, zwrot, i dodatkowy transport. Ale i tak cenowo chyba całkiem nieźle wyszło!
@4x80:
No takie mam hamulce. Niestety.
@Cementoasfalto:
Hamulce na linkach bo miało być w miarę tani węgiel (dla żony i córki waga jest ważna). Przez cło VAT i inne przygody cena niestety trochę spuchła. Ale i tak taniej niż Tiagra a o GRX to już w ogóle.
No takie mam hamulce.


@i-marszi: Ja się z ciekawości pytam bo tak małe tarcze zazwyczaj się wstawia w przerabiane ramy, w ramy dedykowane pod tarcze 160mm powinno wejść bez problemu. Jeśli to przedni hamulec to trochę słabo, jeśli to tylny też o ile nie dasz wysokiej jakości linek/pancerzy. Adaptery tego nie załatwią?
@4x80:
Może to wyjdzie taniej. Muszę poszperać, w sumie wolał bym 160mm, siłą hamowania większa.
W szosie mam dwie 140mm, tył jest spoko, ale jak będę wymieniał przód to na pewno dam 160mm!