Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuję doradztwa bo nie wiem czy dobrze rozumiem. Kable głośnikowe 18 AWG, to takie o przekroju 0.75mm^2? Z tego co widzę jest to jeden z mniejszych przekroi, a głośniki mam całkiem spore. Może źle to odczytuję, ale w instrukcji jest, że "kable 18 AWG".

edit: a tak w ogóle to po czym poznać dobrej jakości kabel głośnikowy? na co zwracać uwagę przy kupnie? czy to nie ma większego znaczenia i równie dobrze mogę kupić taki po 1.5 pln za 1m?

#audio #dzwiek #komputery
  • 5
a tak w ogóle to po czym poznać dobrej jakości kabel głośnikowy? na co zwracać uwagę przy kupnie? czy to nie ma większego znaczenia i równie dobrze mogę kupić taki po 1.5 pln za 1m?


@OvIce: dobry kabel głośnikowy musi być z miedzi ofc. Grubość kabla zależy od odległości głośników. W teorii jeżeli odległość po kablu jest do 5m powinien wystarczyć 1.5mm2, jak jest więcej to wtedy daje się 2.5mm2

Cena
@ksiak: ale jeśli mam w instrukcji napisane, że kabel powinien mieć 18 AWG, czyli według internetu 0.75mm2 to powinienem to zignorować i kupować o większym przekroju?
że kabel powinien mieć 18 AWG


@OvIce: to masz jakieś urządzenie z USA.

czyli według internetu 0.75mm2 to powinienem to zignorować i kupować o większym przekroju?


@OvIce: pokaż zdjęcie tego urządzenia.