Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Obecnie w swoim rowerze MTB mam koła 29 calowe z oponami Mitas 29 x 2.1 (były założone fabrycznie w rowerze) z dość mocnym bieżnikiem picrel. W terenie super sprawa, ale dość męczę się na asfalcie. U mnie głównie 80% to ścieżki rowerowe, reszta to szuter i lekki teren leśny. Chciałbym jakoś pogodzić ze sobą wszystko.

Znajomy doradził mi takie fajne Continentale, ciut węższe (2.0) i z mniej "agresywnym* bieżnikiem. Wyglądają nieźle, ale czy będzie zauważalna różnica na twardej nawierzchni? Chodzi mi o możliwość lepszego rozpędzenia się bez używania nadludzkich sił:

https://www.centrumrowerowe.pl/opona-continental-double-fighter-iii-pd3446/

Z góry zastrzegam, że jestem amatorem, i nie trzepie po kilkaset km. Po prostu lubię sobie pojeździć rowerem, ale chciałbym umilić sobie tripy po ścieżce z narzeczoną

#rower
laress - Obecnie w swoim rowerze MTB mam koła 29 calowe z oponami Mitas 29 x 2.1 (był...

źródło: comment_1626967721QOsuDv5dncCYBJSntU6YOr.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@laress: znajomy bardzo dobrze ci doradził, te oponki mają agresywne klocki na krawędziach i łagodny bieżnik na środku, jest to fajny kompromis i napewno odczujesz różnice.

Jeszcze szybsze a wciąż nadające się na szuter to oponki z serii "speed king" tegoż producenta.
  • Odpowiedz