Wpis z mikrobloga

Kumple mam już praktycznie wszystko przygotowane na wyjazd w #karkonosze #karpacz lecz jedna rzecz mi pozostaje do kupienia a mianowicie spodnie. Nie wiem czy kupić krótkie czy długie i w ogóle z jakiego materiału. Dajcie mi jakieś propozycje. To mój pierwszy wyjazd w góry...aaa i jeszcze ktoś mi kiedyś pisał że warto kupić koszulkę termo.. faktycznie warto ?
#gory #podrozujzwykopem
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GodALLU jak masz dylemat ze spodniami to obczaj sobie takie rozpinane, gdzie z długich można zrobić krótkie i na odwrót ;)
Co do koszulki termo to polecam, szybko schnie i dobrze przepuszcza powietrze
  • Odpowiedz
@GodALLU kup sobie odpinane jak nie możesz się zdecydować ;) ja tu mieszkam i powiem Ci, że wszystko jedno dla mnie przy chodzeniu po górkach ;) to nie jest Everest kolego, wystarczy założyć długi rękaw jak jest chłodniej i lecisz ;) a, i weź sobie czekoladę do plecaka ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@GodALLU: Mi się osobiście dobrze chodzi w rzeczach z Deca jak niżej. Długich stopni typowo pod wędrówki latem nawet nie mam, jedynie jakieś zwykłe awaryjnie, ale do tej pory nie musiałem korzystać.

Spodenki - fajne boczne kieszenie, ta na guziki idealna na mapę:
https://www.decathlon.pl/p/spodenki-trekkingowe-trek-700-meskie/_/R-p-192277

Koszulka merino - dobrze wygląda i przede wszystkim szybko wysycha z potu:
https://www.decathlon.pl/p/koszulka-turystyczna-krotki-rekaw-techwool-50-meska/_/R-p-106265?mc=8493310
  • Odpowiedz
@100mph: deszczaka na plecak nie mam. Latarka? Myślałem żeby kupić ale stwierdziłem że się nie przyda, bo przecież nie będziemy chodzić po nocy. Apteczka? Myślałem że same plastry wystarczą..
  • Odpowiedz
@GodALLU: woda utleniona, latarka duzo nie zajmuje a jak utkniesz np. w rzesistym deszczu to sie moze przydac jak zejscie sie opozni, ewentualnei jak ktos skreci np. kostke i ze szlaku 8h zrobi się 14h
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@GodALLU: w razie czego woreczki strunowe lub po prostu worki na smieci - w razie jakiejs deszczowej awarii. Ja jeszcze mam masc rozgrzewająca i altacet. No a do tego magnez rano i wieczorem
  • Odpowiedz
@GodALLU: mistrzu, ale ty jedziesz do karpacza kimac w hotelu i pojsc sobie na chillu do swiatyni wang, na kope i na sniezke?
Czy zamierzasz p---------c jakies gorskie wyrypy miedzy schorniskami, uprawiac jakies treningi biegowe itd?

Bo wiesz spodnie bluzy apteczki spoko, ale jak pojdziesz tak ubrany jak idziesz do biedronki, to nikt ci na gore nie zabroni wchodzic ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@mrslowflow: powiem Ci tak: latarka waży kilkanaście gram, woda utleniona też, a wystarczy się poślizgnąć na kamieniu żeby tego potrzebować ;) moja żona podczas deszczu schodziła ze szlaku w Tatrach, poślizgnęła się na kamieniu, spadła kilkanaście metrów, zaliczyła wycieczkę śmigłowcem, śruby w nodze i 3 operacje :P dużo nie trzeba
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@GodALLU: Dzisiaj wchodziłem. W krótkich spodenkach, zwykłej koszulce i w adidasach. Na pasie bluza,ktora założyłem na szczycie, tylko dlatego, że się spociłem i nie chciałem, żeby mnie przewiało. W plecaku tylko woda i coś słodkiego. Na szczycie chłodno, ale nie na tyle, żeby marznąć, było w okolicach 14-16 stopni,pochmurnie, bezwietrznie Na dole ok 19-20 stopni. Trasa typowo turystyczna. Olej latarki i apteczki. Weź najwyżej jakaś wiatrówkę, bo może się trafić
  • Odpowiedz