Wpis z mikrobloga

#uk #paczka #clo #vat #kurier

Niedawno po 4 miesiacach otrzymalem prezent wielkanocny od rodzicow ktory wyslali mi kurierem na swieta (paczke dostałem w czerwcu)
Niestety #!$%@? mi oplaty celne ktore przewyzszaja wartosc tej paczki 3krotnie. No i teraz pytanie do was. Niechce placic tych oplat, zlozylem reklamacje. Jednak kurier dal paczke bez zadnego podpisu, nic odemnie nie chcial. Czy isc w zaparte ze paczki nadal nie mam? Nie bedzie zadnego przypalu? Bo szczerze watpie ze reklamacje uznaja i nie bede musial nic wiecej placic za jakies bzdety na swieta... co sadzicie Mirasy?
  • 20
@promateosz: sprawdzilem temat naprawde dokladnie i na bank do 50sztuk fajek niema cla
@Voltix: no tak ale tu jest więcej funtow w sumie nie wiadomo za co. Za fajki nawet jesli by kasowali kazda ilosc ti z tego co wyliczylem jest 7f od paki. Ale wracając di tematu. Czy palenie glupa ze paczki nie mam (nic nie podpisywalem) zwolni mie z tych absurdalnych oplat celnych? Jak sadzicie przejdzie? Bo w
@dawid-2115: za sama usluge naliczenia oplaty jest jakos £10. Tak, oni biora kase za to, ze musza CI to naliczyc

Tak jak mowilem wczesniej, oni skanuja paczke przy twoich drzwiach i pokazuje lokalizacje. Bylo nie odbierac i wy odeslali do Polski.
@dawid-2115: odebral rezydent i to im starczy. Probowac mozesz, ale masz marne szanse. Pamietaj, ze jak tak zrobisz jak piszesz, to najprawdopodobniej wysla cie na polocje po crime number, bo to kradziez - ciekawe kogo z domu podasz w raporcie xd
@dawid-2115 kto Ci wysłał te opłaty? Jeśli paczka jest wysyłana DDU(delivery duty unpaid) to najpierw musisz zapłacić, a dopiero potem dostaniesz paczkę. Jeśli ktoś płacił duties&taxes w Polsce to nikt Cię nie może za to skasować, skoro już zostało zapłacone.
Jaki kurier?
Przed 1 lipca wszystkie paczki z wartością niższa niż €22 były zwolnione z cła(z wylaczeniem fajek i paru innych rzeczy, ale to by Ci dowalili przed odebraniem).
@dawid-2115 na pewno dostałeś maila z oficjalnego adresu fedexu czy tam furgonetki? To jest naprawdę dziwne żebyś dostał najpierw paczkę, a dopiero potem opłaty. Chociaż czekaj wyjaśnijmy jedno - dostałeś te opłaty do zapłaty jako nadawca czy odbiorca?
@Borsuk673: jako odbiirca. Ale paczka fizycznie dotarla do mnie, tyle ze nic nie podpisywamem. Po jakims czasie od odbioru przyslali mi fakture z oplatami celnymi ktore nalozyli celnicy w uk. Oplaty sa z sufitu wziete, przekraczaja wartosc paczki 3 krotnie i dlatego chce sie jakos wymigac