Wpis z mikrobloga

Jadę do #lwow jutro autokarem turystycznym i mam pytanko w kwestii przekraczania granicy.
Jak to teraz wygląda? Sprawdzają paszport, ubezpieczenie, szczepienie i tyle? Sytuacja covidowa mocno opóźnia cały proces odprawy(który trwa i tak za długo)?
Bd jechać przez Rawe Ruska.
Ubezpieczenie wziąłem od firmy Europa. Mają przedstawicielstwo na wschodzie.
#ukraina
  • 9
  • Odpowiedz
Wracałem przed wczoraj przez Dorohusk, ale swoim samochodem. Nic sie nie przedluza, jesli wszyscy beda mieli wszystko ok z papierami - ubezpieczenia, szczepienia itd. W sumie dluzej jednak sie wyjezdza z Ukrainy niż wjeżdza na.
  • Odpowiedz
Na wyjeździe z Polski, ukraiński pogranicznik wprowadzał ubezpieczenie na życie do systemu. Poza tym w strone Ukrainy przejazd zająl nam z 15 min max.
  • Odpowiedz
@emes2601: @Nemrod: wiecie może, czy na potwierdzeniu ubezpieczenia muszę mieć jakieś informacje potwierdzające obejmowanie w pakiecie izolacji/kwarantanny oraz leczenia? czy wystarczy zwykłe ubezpieczenie zdrowotne z kwotą za "koszty leczenia za granicą"?
  • Odpowiedz
  • 1
@HamsterPL ja mam dodatkowy akapit dotyczący covid 19 w języku polskim i angielskim, który zawiera informacje o tym, że ubezpieczenie obejmuje potencjalne koszty leczenia, izolacji itp.
Ubezpieczyciel mówił, że to musi być
  • Odpowiedz