Wpis z mikrobloga

#maturaangielski

#studbaza

Przypomnę:

- 1/4 polskich maturzystów nie zdała matmy na podstawie - egzamin ten składał się w tym roku z 28 pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru typu "oblicz trzeci kąt trójkąta mając podane dwa pozostałe" za które jest 28 punktów oraz kilku pytań otwartych za 17 punktów, że jak widać jest to egzamin-morderca to maturzyści dostali do łapek tablice matematyczne i kalkulatory. Żeby zdać trzeba zdobyć aż 14 punktów, tj. dobrze rozwiązać połowę zadań zamkniętych;

- pozostałe matury mają podobny poziom jak ta z matmy;

- akcja z Kartą Polaka to efekt "Nie chcemy imigranta - chcemy repatrianta", gdzie różne środowiska toczyły gównoburzę, jakoby na wschodzie były MILIARDY Polakó, co to ich złe Tuski i Bieruty do Polski wpuścić nie chcą;

- UAM sam sobie #!$%@?ł zasady rekrutacji, stosując ultra korzystne przeliczniki na ukraińskie i białoruskie oceny xD
  • 23
  • Odpowiedz
- Ci którzy nie zdali matmy, nie próbują się dostać na informatykę na UAM


@MartinoBlankuleto: Ci, co zdali (nawet dobrze) zdawali takie same, proste arkusze (rozszerzona nie jest dużo trudniejsza). Czym tu się chwalić?

- karta Polaka obowiązuje od 14 lat i nie było takich przypadków wcześniej, albo nie na taką skalę


@MartinoBlankuleto: ale dopiero od niedawna można na jej podstawie studiować za darmo

- Tak UAM #!$%@?ł i o
  • Odpowiedz
  • 2
@Filipterka25 Po co piszesz jak nie masz zielonego pojecia? Rozszerzona jest duzo trudniejsza, mozna miec 100 procent z podstawy i 10 z rozszerzenia, to nie rzadka sytuacja. Tu chodzi o osoby ktore napiealy to rozszerzenie na 70%+ i to jest wynik lepszy od 90% lub więcej uczniów a ich miejsce zajmują Ukraińcy.
  • Odpowiedz
Rozszerzona jest duzo trudniejsza, mozna miec 100 procent z podstawy i 10 z rozszerzenia


@Eoon: Ależ nie przeczę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Problem w tym, że obie mają niski poziom. Mając 100 z podstawy i 10 z rozszerzenia świadczy to jedynie o dobrym wybieraniu odpowiedzi w pytaniach testowych.
  • Odpowiedz
Akurat dużo osób nie zdało matur.


@Xing77: Bo są głąbami. 25% nie zdało matmy podstawowej mając w łapce kalkulator, a w drugiej tablice matemtyczne, gdzie trzeba odpowiedzieć na 14 z 28 pytań zamkniętych żeby mieć te 30%.
  • Odpowiedz
@Filipterka25: Nie jest miłym tak oceniać ludzi skoro się nie wie/nie zna ich sytuacji.
Akurat matematyka sama w sobie nie jest tak łatwa. W naszym kraju jest źle uczona i byle się tylko wyrobić z programem który sam w sobie jest przeładowany. Dużo osób ma wielkie zaległości. Nie dziwota, że ludzie nie zdają matematyki i taki z nią jest problem.
To, że Ty umiesz - chwała Ci, ale nie każdy umie.
  • Odpowiedz
Akurat matematyka sama w sobie nie jest tak łatwa.


@Xing77: xD

Matematyka nie, ale matura z niej i owszem.

Nie dziwota, że ludzie nie zdają matematyki i taki z nią jest problem.

To, że Ty umiesz - chwała Ci, ale nie każdy umie.


@Xing77: Zgaduję że uwaliłeś matmę xD
  • Odpowiedz
Nie, nie myślę, bo wiem jak jest u mnie z matmą, i wiem jak było u innych osób.


@Xing77: A co było takiego trudnego w tym roku, żeby to zdać?

Masz test, gdzie jest do zdobycie 45 punktów, z czego 28 z części testowej. Masz zdobyć 14. Bierzesz tablicę wzorów i jedziesz.
  • Odpowiedz
@Filipterka25: Maturę zdawałem parę lat temu.
Co do tablic to najpierw trzeba wyjaśnić ludziom jak z nich korzystać, a w mojej klasie ludzie mieli z tym problem, i z tego co wiem nie jest to taka rzadka sytuacja.
Liceum.
  • Odpowiedz
Co do tablic to najpierw trzeba wyjaśnić ludziom jak z nich korzystać, a w mojej klasie ludzie mieli z tym problem i z tego co wiem nie jest to taka rzadka sytuacja.


@Xing77: xD

Co w tym trudnego? Są po polsku, czyta się od jednej do drugiej krawędzi.

Liceum


@Xing77: To jak wyglądały u was klasówki, że zdawaliście?

Maturę zdawałem parę lat temu.


@Xing77: To nieważne - matury są
  • Odpowiedz
Zależy dla kogo. Nie każdy ma talent do matematyki.


@Xing77: To nie jest kwestia talentu, tylko przerobienia (uczciwie) podstawy programowej w liceum. Właściwie jej fragmentu.

Już nie pamiętam.


@Xing77: nie pamiętasz jakie miałeś oceny, nie pamiętasz poziomu zadań czy nie pamiętasz czy lecieliście na ściągach?

Spytaj się tych ludzi.


@Xing77: xD
  • Odpowiedz
Nie przypominam sobie by były u nas klasówki. Chyba rzadko.


@Xing77: To jak wam wystawiali oceny?

Same sprawdziany? Kartkówki? Pytanie przy tablicy? Wszyscy dostali po trójce i rozejść się?

Dla większości jednak poziom był trudny, a to tylko podstawa.


@Xing77: Jak się nie uczyliście, to był trudny.
  • Odpowiedz