Wpis z mikrobloga

Tak z ciekawości, wiadomo jak oni liczą te dodatkowe opłaty? List (niepaczka!) o wartości $1,89 z #aliexpress, deklaracja na tyle samo, więc opłata powinna wynieść około 1,70 + 8,50 + trochę a wyszła 14,50? Kalkulator na #alipaczka jeszcze wyżej liczy. Oczywiście przesyłkę odrzuciłem, nic ważnego xD Ciekawe, ile osób odrzuca drobnicę? Pewnie sporo, bo rzeczy droższe niż $5 to i tak zwykle idą ASS (więc PP "you have no power here", teoretycznie). Najgorzej, że list wysłany Belgijską, na którym mi akurat zależy, to już prawie tydzień siedzi w Lublinie (po wcześniejszym minięciu Warszawy i Zabrza). A kolejne 4 nierejestrowane listy, na których mi nie zależy, bo to pierdoły za $1-$2.80, to również będę odrzucał. Za to listy ASS powoli dochodzą (dzisiaj kolejny, trzy ostatnie może dojdą do końca tygodnia)

Mirki, pamiętajcie by z Ali zamawiać ASS.
  • 17
@Blackorange: według informacji niektórych z tagów, nawet jak ASS idzie holenderską, to jest wysyłany jako przesyłka wewnątrzunijna (a nie przychodząca z zagranicy). A przynajmniej były osoby, które tak twierdziły. Mi się tak nie zdarzyło. Sporo ASSów dostałem przez ostatni miesiąc i wszystkie szły 0055
@radekrad: Nie wiem co czytałeś ale większość jak nie wszystkie mają nalepki, przesyłka spoza UE. Ostatnio systematycznie wedle wpisów krążą po Polsce żeby trafić na Lublin, do tego zimują kilka tygodni w Holandii zanim je wyślą do Polski.
Tak z ciekawości, wiadomo jak oni liczą te dodatkowe opłaty? List (niepaczka!) o wartości $1,89 z #aliexpress, deklaracja na tyle samo, więc opłata powinna wynieść około 1,70 + 8,50 + trochę a wyszła 14,50?


@radekrad: Nie wiadomo, totalnie losowo naliczają raz z deklaracji + ok ~2 zł, a raz z palca ile się im zechce.

Miałem 3 przesyłki z opłatą. 1 na deklaracji $6 opłata 14,90, 2 deklaracja $0.01 opłata
Nie wiem co czytałeś ale większość jak nie wszystkie mają nalepk


@Blackorange: Miałem kilka łączonych 0045** na NL, brak naklejki, na deklaracji zawsze zawartość i wartość najtańszej z łączonych przesyłek.

Na przesyłkach belgijskich za to te żółte naklejki o niespełnianiu artykułu 28 i 29 miałem po polsku.
i te też dotknęły pazerne ręce celników?


@radekrad: Nie, to było w kwietniu lub w maju, 0045 nie ma już od kilku miesięcy.

Kilkadziesiąt przesyłek NL, CN rocznie przez 7 lat i nigdy mi celni nic nie zatrzymali, a latały tablety, telefony, kamery, akumulatory... a teraz każdą przesyłkę mi trzepią i doliczają coś z d***
@9010: "Miałem kilka łączonych 0045** na NL, brak naklejki, na deklaracji zawsze zawartość i wartość najtańszej z łączonych przesyłek." nigdy nie słyszałem o łączonej przesyłce tego typu. Ani żeby połączyli 045 na NL, jedyne co mnie spotkało i widziałem podobne przypadki to zmiana paczkomatu na NL.
@9010: specjalnie poszukałem kopert i na kopercie z Holandii mam wartość przesyłki i żółtą naklejkę z napisem Goods not fulfilling the conditions laid down in Articles 28 and 29 of the Treaty on the functioning of the European Union
Mirki, pamiętajcie by z Ali zamawiać ASS.


@radekrad: hej,
już jest tak namieszane,
czyli lepiej kupować z Aliexpress Standard Shipping (mam 0055...), czy Aliexpress Saver Shipping (mam PL00003...), czy bardziej kierować się na paczki łączone.
Masz jakieś większe rozeznanie?
odmówienie przyjęcia paczki, to raczej nie dostanę zwrotu z ali, po prostu kasa przepada, tak?
Jak uniknąć opłaty poczty polskiej.
z góry dziękuję
@valdman: oba (standard i saving) podobno powinny ratować przed dodatkowymi opłatami. Ja zwykle brałem najtańsza wysyłkę oferująca łączenie - bo paczki po połączeniu stają się zwykle ASS (aliexpress standard shipping). Lub dla pojedynczego zamówienia brać znacznie szybsze ASS (stadard), bo saving to gówno, które potrafi iść miesiącami.