Wpis z mikrobloga

#kiciochpyta #remont #budowadomu #dom #budownictwo

cześć, pralka się zepsuła i trzeba ją wyciągnąć - jakieś 10 lat temu budowlańcy lekko nie przemyśleli tego i pralka jest włożona (podobno była wkładana od góry xD) na styk - umywalka z prawej strony jest za nisko i blokuje pralkę, ale jeszcze gorsza jest framuga z lewej strony. kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać, może jakiś podnośnik jak do samochodów? macie jakieś pomysły?
flickkk - #kiciochpyta #remont #budowadomu #dom #budownictwo

cześć, pralka się zepsu...

źródło: pralka 2

Pobierz
  • 66
@flickkk: Wyburzyć ścianę z tyłu i wytargać pralkę tyłem. Trzeba liczyć się później z murowaniem, szpachlowaniem i malowaniem, ale lepsze to niż wyciągać umywalkę. Druga sposób: zerwać pokrywę i rozbierać kawałek po kawałku od góry, aż do samych nóżek. Serwisant będzie miał ułatwione zadanie i szybciej zdiagnozuje problem, więc i mniej kasy policzy.

PS. Jeśli to ściana zewnętrzna budynku, to do zabezpieczenia terenu trzeba wezwać brygadę milicjantów na podnośniku strażackim żeby
@flickkk
wez wysunięty ja ile się da, przechyl do ściany i podłóż jakiś kawałek drewna, cegłę czy coś tam. wsun jak masz możesz użyć pasów jak nie to weź kogoś podnieście jeszcze kawałek i wsunie coś większego jak krzesło czy coś a potem już tylko so góry i nad zlewem. nie powinno być problemow
@flickkk: możesz zdjąć blat pralki - jest często kilka milimetrów szerszy niż korpus. Może wystarczy żeby wyjąć. Ale najmniej #!$%@? się będzie ze zdemontowaniem szafki i umywalki - przecież nawet nie masz tam silikonu do zrywania (moim zdaniem fuszera xD)