Wpis z mikrobloga

Mam refluks żołądka, u gastrologa byłem parę lat temu, więc stwierdziłem, że pójdę na wizytę kontrolną, może coś doradzi, jakieś inne leki czy kontrolne badania. Skierowanie dostałem od ręki, dzwonie do poradni:
- Dzień dobry, z tej strony GoesLikeHell, chciałbym się do poradni gastroenterologicznej zapisać
- Kwiecień
- Proszę? [śmiech]
- Kwiecień 2022 r.
- Pani tak na serio?
- Tak, zapisywać?
...

Fajna ta służba zdrowia, taka nie za potrzebna. Prywatnie jak byłem pierwszy raz to w ciągu dwóch dni wizyta i cyk 150 zł. Dziękuję Pan PiS, bynajmniej na bombelki dali.

#medycyna #bekazpisu
  • 19
@GoesLikeHell: Wszystkich zniechęconych długimi terminami NFZ zachęcam do oddawania krwi.
Refluks żołądka, o ile nie przyjmuje się leków na stałe, nie jest przeciwskazaniem zatem śmiało można krew oddawać.

Po oddaniu 6l otrzymujemy status Zasłużonego i "magiczną" czerwoną książeczkę, z którą wizyta u specjalisty musi być umówiona poza kolejnością, w terminie do 7 dni roboczych. ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@matm: biorę tylko rano tabletkę Controloc 20 mg. Jak nie wezmę z dwa dni bo zapomnę, albo jakiś wyjazd i nie mam tabletek to mnie zgaga atakuje. Poza tym nie odczuwam większych dolegliwości

@GoesLikeHell: mam identycznie, już 6 rok mi leci z poranną tabletką na zgage
@sabuliga: coś więcej? od ponad roku biorę IPP i jak 1 dzień nie wezmę to czuję co jadłem :D chrypa kaszel chrząkanie i gniecenie w mostku mi dokucza od 2 lat, a bez IPP jest jeszcze gorzej.
biorę tylko rano tabletkę Controloc 20 mg. Jak nie wezmę z dwa dni bo zapomnę, albo jakiś wyjazd i nie mam tabletek to mnie zgaga atakuje. Poza tym nie odczuwam większych dolegliwości


@GoesLikeHell: wiem że slowpoke ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale polecam po prostu dietetyka klinicznego i paręnaście tygodni srogiej diety, przy takiej dawce leku myślę, że to na spokojnie Cię może wyleczyć - a IPP odstawia