Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Zgłosiłem na rękojmię u dewelopera odpadający tynk w sypialni o pow. ok. 10 m2. Majster przyszedł, ściągnął grzejnik, postawił na panelach i wyciekła z niego woda. Nie było nas w domu przez dobę i po powrocie 5 paneli spuchło na łączeniach. Panele wymienić ciężko, bo stoi ogromna szafa. Widziałem, że są jakieś techniki wymiany paneli tylko tych wadliwych.
Kierownik budowy zaproponował rekompensatę finansową. Powiedział, żeby się zastanowić ile.
Jakieś pomysły ile mogę za coś takiego zarządać?
#budownictwo #pytanie #kiciochpyta #remont #remontujzwykopem
  • 9
chcesz kilkanaście tysięcy (bo pewnie gdzieś z tyle będziesz musiał zapłacić za zrobienie od nowa) to cię wyśmieje


@robertx: no raczej, bo panele tyle nie kosztują

@Wypok_spoko: jesli sam kupowałeś/kładłeś panele to powinieneś wiedzieć jaki koszt materiału, dolicz do tego demontarz/montarz (wliczając przesuwanie szafy), pewnie jakaś jedna dniówka dla motera (choć zależy ile trzeba rozbierać żeby wymienić) i do tego z 10% za fatygę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@melba: to nie brzmi źle. Muszę jednak najpierw sprawdzić czy te panele jeszcze są w sprzedaży, bo chyba nie mam nadmiaru w piwnicy.

Panele kładłem sam, gdyby nie ta szafa to by trywialna praca była, bo akurat jest bliżej końca niż początku.
@Wypok_spoko: myśle że robota jest do ogarnięcia w jedna sobote, ew. dwa popołudnia. Na szafe jest sposób żeby ją na szmate dać (albo jakbyś miał takie frotowe prześcieradło) i przesunąć po panelach, powinno iść dobrze, aczkolwiek potrzebna będzie druga osoba do tego.
Panele ostatnio nawet na sztuki kupowałem, więc nie powinno być problemu, chyba że to jakieś końcówki magazynowe były.