Wpis z mikrobloga

GENEZY PSEUDONIMÓW SYTUACYJNYCH

Pamiętam w szkole, na podwórku większość chłopaków miała jakąś tam ksywkę. Byli tacy, których pseudonim stał się tak często używany, że niektórzy koledzy nie wiedzieli jak mają na imię.
Większość pseudonimów była albo skrótem imienia albo nazwiska:
np. Kowalski ps. Kowal
Zieliński ps. Zielu
Guzikowski ps. Guzik
Wiśniewski ps. Wiśnia itd.

Zdarzały się również pseudonimy związane z autonomią ciała
np. ps. Łysy (na łysego chłopaka)
ps. Gruby (na chłopaka przy kości)
ps. Długi (na bardzo wysokiego chłopaka)

Od czasu do czasu trafiałem jednak na gości, którzy mieli pseudonimy związane z jakąś sytuacją/zdarzeniem w której brali udział np.:

Grzesiek ps. Rambo - kiedyś na podwórku wszyscy mieli wymyślić, że są jakimiś postaciami z filmów/gier/bajek i mieliśmy tworzyć takie ekipy. Grzesiek wziął to bardzo na poważnie. Na białym t-shircie napisał markerem "RAMBO", zabrał z domu zabawkowy nóż i biegał po podwórku krzycząc "jestem Rambo!" i robiąc jakieś piruety. Ksywka została z nim na zawsze

Michał ps. Zizu - fani piłkarscy kojarzycie słynny trick spopularyzowany przez Zidane'a "ruleta"? No to Michał tę ruletę robił perfekcyjnie. Oczywiście było dużo chłopaków, którzy potrafili ją wykonać, ale Michał robił ją wzorcowo, niczym słynny Zizou. Ksywka została z nim do dzisiaj

Znacie jakieś genezy ksywek z waszego środowiska, placu zabaw, szkoły? Jesli tak to opiszcie, jestem ciekaw. Mam jednak na myśli ksywki, które zostały przy chłopakach na bardzo długo, a nie takie o których wszyscy zapomnieli po tygodniu.

rales - GENEZY PSEUDONIMÓW SYTUACYJNYCH

Pamiętam w szkole, na podwórku większość c...

źródło: comment_1626718912auCsXi7mDurUYpBaqqyMm5.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
Btw zauważyliście, że laski bardzo rzadko miały pseudonimy? Prawie zawsze wszyscy zwracali się do nich po imieniu, ewentualnie w zdrobnieniu imienia. Jak sięgam pamięcią to może znajdę 1/2 dziewczyny do których ludzie zwracali się ksywkami zamiast imion.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rales: jak laski żadko xD
Mycha, Madzia, Gabi w sumie masz rację xD

Szyper, Mlodaś, Fireball xD - nie pytaj
Geno () o tym człowieku wolałbym nie myśleć...
Rekin w sumie było ich trochę

No i PyraQ - Wiadomo xD
  • Odpowiedz
Szyper, Mlodaś, Fireball xD - nie pytaj

Geno () o tym człowieku wolałbym nie myśleć...

Rekin w sumie było ich trochę


@kartofel322: no to może zdradziłbyś od czego się wzięły?
  • Odpowiedz