Wpis z mikrobloga

do tych, którzy inwestują w #memestocks takie jak #amc,#gme,czy też #bb. Uważam, że wkrótce może się opłacać zainwestować z powrotem jako niezły #swingtrading .

+ ostatni raz, gdy indeks #iwm był tak wyprzedany to, gdy nastąpiło mocne odbicie się od dna dla memestocks (NH 72$ dla amc, 350$ dla gme i 20$ dla bb) - dla przypomnienia indeksy ETF są również wykorzystywane do shortowania tychże (ze względu na ich wagę w IWM - oraz w innych ETF'ach itp.itd.);

Myśle, że
- dla amc w okolicy 25-29 lipca będzie odpowiedni termin, aby "wejść" z powrotem do gry. Mój PT dla wejścia to 24-27.5$
- bb daty jak wyżej, pt dla wejścia to 8.8-9.5$
- gme coś w okolicy 15 sierpnia (może trochę wcześniej), pt. 140-155$ (idealnie okolice 135$ [historycznie mocny support])

A i jest jedna rzecz, której nie łapie pośród osób "bawiących" się w "memestocks". Otóż panowie (i panie) samo "holdowanie" jest pozbawione sensu. Zawsze warto jest zabezpieczyć chociażby procentową wartość inwestycji, którą pierwotnie się wrzuciło. Osobiście kupuje, tanio i sprzedaje drożej - a czasem (głównie amc i bb/już skowerowałem) shortuje, gdy tylko widzę odwrócenie się trendów - co by nie było, inwestuje się dla kasy, a nie dla jakichś idei. A jeśli ktoś myśli, że sytuacja związana z memestokami cokolwiek zmieni, że ktoś pójdzie siedzieć itp. za manipulacje, to musi mieć grubo nasrane w mózgu - dla przypomnienia, za kryzys finansowy w 2008 tylko jedna osoba poszła siedzieć.

załączam wykresy dzienne dla iwm/amc/bb/gme
#gielda #stonks
  • 18
  • Odpowiedz
@thepjoter: załączyłem screeny wykresów w komentarzach

@Starskrim63: rób jak uważasz, ja do niczego naturalnie nie namawiam :) . Jeśli zamierzasz zainwestować to zwracaj uwagę na wykresy 1m (dla bezpośredniego wejścia) po wcześniejszym przyjrzeniu się 30m, 1h i 4h Te poszczególne PT to takie ceny "mniej więcej". Przy czym osobiście traktuje je jako punkty odchylenia (+/- 2.5$ mniej więcej; docelowo dla mnie cokolwiek poniżej 30$ wydaje się być atrakcyjne w tym
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ted-kaczynsky: Mirki z tagu giełda na memestockach to prędzej wiszą na hakach, więc teraz to mogą co najwyżej uśredniać lub cierpliwie czekać na gamma czy tam omega squeeze xD
  • Odpowiedz
@poznaniak: jeśli tak, to są idiotami (podobnie jak idioci z reddita). Same trzymanie akcji, czekając na jakieś z dupy PT to debilizm. Przykładowo, swoje udziały sprzedałem za 70$ i przy obecnej cenie równie dobrze mogę sobie kupić dwukrotną ilość pierwotnych akcji/kupić tą samą ilość mając już zabezpieczony zwrot z inwestycji. Żeby się tylko nie zesrali gdy cena osiągnię x poziom, a oni będą chcieli je sprzedać lol

tak samo oni myślą,
  • Odpowiedz
@ted-kaczynsky: po prostu łatwiej jest trzymać akcje, niż robić trading. Powiedzmy że sprzedam akcje po 40$, będę czekał aż spadnie do 20$ żeby ponownie kupić, a tu nagle odbije z 30$ na 60$ i będę pluł sobie w brodę że nie trzymałem. Przynajmniej ja tak interpretuje filozofię WSB
  • Odpowiedz