Wpis z mikrobloga

  • 7
1313 + 1 = 1314

Tytuł: Harda Horda. Antologia opowiadań
Autor: różni
Gatunek: fantasy
ISBN: 9788381294133
Ocena: ★★★★★★

Zbiór opowiadań fantasy autostwa polskich autorek.

Wzięłam się to, bo przekonała mnie idea stojąca za tym projektem - mało mówi się o dziewczynach piszących fantasy po polsku, sama znam tylko Kossakowską, więc byłam ciekawa, jak piszą inne autorki.
Jak wyszło? Różnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ogólnie całość fajna i dość spójna (na ile spójne mogą być tego typu antologie), czyta się szybko i przyjemnie. Poziom dość nierówny, niektóre opowiadania świetne, innym brakuje warsztatu i pomysłu. Jak ktoś lubi takie krótkie formy, to będzie zadowolony, chociaż mi brakowało czasem zamknięcia - w opowiadaniach cenię autorów, którzy umieją pełną historię opisać na tych kilkunastu stronach, tutaj czasem miałam wrażenie, jakbym czytała fragment wyrwany z całości.

Przyjemne, ciekawe urozmaicenie, ale bez szału. Mam też drugą część (Harde Baśnie), może to mi bardziej podejdzie

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #czytajzwykopem #fantastyka #ksiazki
Pobierz r__k - 1313 + 1 = 1314

Tytuł: Harda Horda. Antologia opowiadań
Autor: różni
Gatunek:...
źródło: comment_1626694330IvsVDaFrZLlL0vWQ95rIxd.jpg
  • 11
@r__k: z polskich autorek, jeśli nie przeszkadza ci fantasy we współczesnych klimatach militarnych, to polecam Magdalenę Kozak. Napisała świetną trylogię o wampirach w ABW xD. A, i "Łzy Diabła" też było niczego sobie pozycją. Babka wie o czym pisze, bo służyła dwa razy w Afganistanie.