Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki! Właśnie przyleciałem na Cypr do Larnaki, a stamtąd na północną część wyspy.

Na lotnisku w Larnace nie sprawdzali absolutnie nic oprócz dowodu/paszportu. Jeżeli chodzi o granicę południe/północ to pytali o książeczkę ze szczepieniem COVID oraz o negatywny wynik testu. Mimo to, wszystkich na granicy testowali jakimś testem antygenowym (test wykonywany za darmo).
Co do książeczki szczepień i testów - spojrzeli na dokumenty i niespecjalnie byli nimi zainteresowani.

Piszę o tym, ponieważ może ktoś z Was się wybiera i zaoszczędze komuś nerwów.
#cypr #podrozujzwykopem
  • 10
@Mr_A czytałem że północ oprócz testu PCR wymaga 3 dniowej kwary, nawet gdy jesteś zaszczepiony. Test wykonywałeś płatnie w PL czy ten darmowy na południu ?
@Mr_A tutaj piszą inaczej: https://www.kktckarantina.com/en/sss
VACCINATION OR DISEASE:

Before the trip, it will be possible to enter the country with a negative PCR result for the last 72 hours and a 3-day quarantine condition.

No ale ty sprawdziłeś na własnej skórze :) tak czy siak dzięki za info, jadę na kilka dni i chciałem wjechac też na północ ale PCR mi się nie kalkuluje
@PSY_DELIC: wiem o co chodzi, sam jeszcze w weekend się tym stresowałem. Myślę, że koniec końców trochę przymykają oko na to wszystko, koniec końców potrzebują turystów. Pozdrawiam i życzę udanego wyjazdu!
@Mr_A: przeglądam właśnie tag bo też chce lecieć i miałbym pytanko jak można. Czy rzeczywiście na miejscu trzeba chodzić w maskach cały czas? Na plażach również?
@Qwerty91: jeżeli chodzi o hotele, nosi je tylko obsługa. Jednego dnia byliśmy z żoną na spacerze po okolicy, lokalsi zazwyczaj noszą ją na brodzie lub wcale, turyści też