Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ja piernicze idziemy prosto w hiperinflację. Każdy przedsiębiorca podwyższy cene usług, każdy prawnik czy księgowy zrobi to samo, każdy producent zrobi to samo i będzie się tak kręciło. NBP powie ze inflacja to tylko 5% gdy rzeczywiście każda usługa, budulec czy produkt żywnościowy będzie rósł w cenie 10+% rok w rok.

Zatrzymać się tego przecież nie da? Kto pierwszy wyjdzie z inicjatywa ze nie podniesie ceny albo nawet że ja obniży? Przecież taka firma będzie miała straty od razu.

Jak się wychodzi z hiperinflacji?

#inflacja #gospodarka #kiciopyta #polska #nowylad #bekazpisu

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60f4acfd072fc8000a3ae7f2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania:

Ja piernicze idziemy prosto w hiperinflację. Każdy przedsiębiorca podwyższy cene usług, każdy prawnik czy księgowy zrobi to samo, każdy producent zrobi to samo i będzie się tak kręciło. NBP powie ze inflacja to tylko 5% gdy rzeczywiście każda usługa, budulec czy produkt żywnościowy będzie rósł w cenie 10+% rok w rok.

po sobie wiem że rok temu sie powoli zaczeło rozkręcać a od stycznia tego roku to praktycznie podwyżki z
@AnonimoweMirkoWyznania: na spokojnie z tą inflacją, bo tak z dupy to każdy może sobie powiedzieć że jest 10%, albo daj 15%, a kto bogatemu zabroni. Inflacja jest jak dupa każdy ma swoją. Więc 5% jest dla statystycznego Kowalskiego, który nie istnieje.

Obecnie NBP realizuje taką politykę, że chce słabego złotego- co jest plusem dla eksporterów - i niskie stopy procentowe (teoretycznie wysokie stopy procentowe powodują wyższe bezrobocie)
Dziekujedobranoc: Jest drogo bo przez korona wirusa został przerwany łańcuch dostaw, jest SZANSA że w momencie kiedy wszystko wróci do normy po jakiś kilku latach XD ceny pospadają bo producenci przez to że dostawcy #!$%@? takie ceny notują spadki sprzedaży (w niektórych branżach XD!) a w niektórych jest na odwrót mają #!$%@? jeszcze większy i dlatego napisałem że jest SZANSA bo może być tak że ceny zostaną na takim poziomie albo
@AnonimoweMirkoWyznania: wychodzi się tak ze gdy inflacja jest już nieznośnie duża ludzie przestają używać danej waluty, potem rząd gwałtownie podnosi stopy procentowe żeby ją ratować, co niewiele daje, następnie rząd wymienia pieniądze na zupelnie nowa walutę a posiadacze starej tracą prawie do zera . ludzie sie na to nabierają a trochę nie maja wyjścia i zaczynaja używać nowej waluty. w zastanej Polsce taka sytuacja ma miejsce kilka razy na 100 lat,