Wpis z mikrobloga

@OCIEBATON: nah, na forum sportowym był temat lub nadal jest jak jakiś spec rozłożył to na czynniki pierwsze.
Zasadnicza różnica to zamiast białka zwierzęcego masz ubogie w aminokwasy białko roślinne, lecz z większą ilością błonnika
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Neaopoliti: no nie wiem. Zobaczyłem skład pierwszego lepszego gainera chyba sfd i liczba składników tak uboga jak moje słownictwo w języku francuskim. Huel ma pięknie rozpisane
@OCIEBATON: jaka liczba składników? Przecież tu i tu masz to samo tylko inaczej opisane, HUEL to ładnie opisany produkt typu gainer w cenie 5x wyższej. Tam nie ma niczego rewolucyjnego. Rewolucyjnym środkiem to jest VITARGO. Ja naprawdę nie widzę żadnej różnicy oprócz kiepskiej jakości białka roślinnego w Huel
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Neaopoliti: gainer sfd
Składniki: maślanka w proszku (z mleka), maltodekstryna, glukoza, koncentrat białka serwatkowego (z mleka), aromaty (zawiera mleko), aromat kremu orzechowego (zawiera ekstrakt z orzechów arachidowych), substancja zagęszczająca: guma ksantanowa, barwniki: karmel amoniakalny.

Huel

Płatki owsiane, białko z grochu, sproszkowane siemię lniane, białko z ryżu brązowego, mąka z tapioki, olej słonecznikowy w proszku, mieszanka mikroelementowa*, MCT w proszku (z kokosa), stabilizator: guma ksantanowa, acerola w proszku, emulgator: lecytyna ze słonecznika,
z tego co widzę to gainer z kfd już jest dużo lepszy i podobny do huela. Można stwierdzić że to samo i tańsze - tak jak Ty wyżej


@OCIEBATON: oczywiście, trzeba wiedzieć po prostu podstawowe rzeczy, że białko roślinne to bezużyteczne gówno w diecie i zawodowi sportowcy nawet go nie wliczają w makro.
Dobry gainer będzie miał mieszankę białek WPC oraz WPI z pełnym aminogramem. Węgle zazwyczaj będą szybko uwalniane, bo