Wpis z mikrobloga

#prawo #uek #us #katowice #krakow
Stoję przed dylematem wyboru studiów prawniczych. Waham się między UE w Krakowie a UŚ. Prawo na UE jest stosunkowo świeżym kierunkiem, natomiast UŚ ma pewną renomę już wyrobioną. W przyszłości widzę się przede wszystkim w gałęzi prawa gospodarczego, możliwie poszerzając to aplikację radcowską. Czy mógłby się ktoś podzielić opiniami i ewentualnie coś doradzić
  • 6
@Pashontka: nie odpowiem Ci od strony stricte naukowej, bo zwyczajnie nie mam na ten temat informacji, natomiast od strony miejsca do życia, to myślę, że lepiej kierować się na Śląsk. Koszty życia są po prostu mniejsze, a Kraków wcale sam w sobie nie jest taki cudowny, żeby warto było tu przepłacać, męczyć się z korkami, smogiem (tak wiem, Śląsk raczej tutaj szału też nie robi) i ludźmi.
@Pashontka: Żeby ocenić obiektywnie UE w Krakowie to musi jednak trochę tych roczników przejść przez studia. UŚ masz zawsze wysoko i ogólnie to solidny wybór. Pokój możesz obok WPiA UŚ wynająć za ok cenę i mieć 5 min na wydział, a nie jechać z Nowej Huty do centrum 40 min ( ͡° ͜ʖ ͡°) Izby radcowskie w obu miastach są ok. Krakowska miała zawsze opinię proaplikanckiej i
@Pashontka: nie stricte o kierunku ,ale UE jest bardzo zacofana uczelnia imo w pewnym momencie korzystało się z dwóch systemów rejestacji studiów usos i taki uekowski ,a podczas pandemi nie było jednej wspólnej pratformy tylko każdy prowadzący jeżeli już wrzucał jakieś materiały czy coś prowadził to każdy w innym miejscu xd
śmieszne jest też boisko do kosza zamienione na parking dla samochodów Xd
@Pashontka: Proste, że UŚ. Jest dość wysoko w rankingach. Znam osoby po prawie w UE w Krakowie (choć w sumie dopiero w tym roku wychodzi drugi rocznik absolwentów) i mało kto pracuje w zawodzie. Jasne, wszystko zależy od ciebie, ale śląsk to bardzo dobry kierunek. Także pod kątem rynku pracy i cen (np. mieszkań). Minus to powietrze - ale Kraków pod tym względem w ogóle się nie różni.