Wpis z mikrobloga

Wymieniłem w komputerze płytę główną z prockiem i7-6770 na b460 torpedo i i5-10400f ( karta rtx 3070 i zasilacz 750w) i zanotowałem kosmiczne spadki FPS ( w warzone maks 50 klatek przy ustawieniach niskich - wczensiej na tych samych ze starą płyta i prockiem ponad 110). Próbowałem już wszystkiego od formatu komputera po ponowne pobranie gry, niestety nic nie przynosi pozytywnego skutku. Macie może jakieś pomysły co może być nie tak ?
Instalowałem oczywiście sterowniki płyty, karty i procka od nowa przed formatem ale również nie dało to nic po formacie. Szukałem w necie rozwiązania, niestety zwykle pomagał format.

#pcmasterrace #komputery #rtx
  • 10
@Anonymon: kiedy to się stało? Jaka wersja windowsa? Ja akurat mam taką sytuację, że przedwczoraj np taki watchdog2 mi normalnie płynnie chodził na lapku a na wczoraj strasznie spadły fpsy, sprawdzałem w gta v i podobnie spadek fps chociaż już trochę mniejszy a jedyne co się zmieniło to pobrała się i zainstalowała aktualozacja windowsa i też nie wiem czy problem leży po stronie systemu czy sprzętu
Win10- wszystkie update zrobione.
Wczoraj wymieniłem płytę z prockiem i nagle takie problemy. Sprawdzałem czy może procek się grzeje ale w czasie gry temp dochodzi maks do 60 stopni, zasilacz też dużo mocniejszy niż zalecany, naprawdę nie wiem o co come on...
Ramu mam 32GB więc wszystkie sloty zajęte, zaraz sprawdzę pomysł z ograniczeniem do 60, natomiast wątpię że coś to da, ponieważ aktualnie utrzymuje się na poziomie 50/52.
Problem występuje również w Apex, który na początku nawet nie chciał się odpalić.
@Anonymon: ściągnij sobie benchmark z tej strony i odpal:
www.userbenchmark.com

Zanim się niektórzy uniosą, że to kiepski benchmark- wskazuje on które elementy zestawu źle działają i jak się mają wydajnościowo do analogicznych elementów. Jak Ci procesor niedomaga na przykład, to wyjdzie od razu.