Wpis z mikrobloga

Dla zainteresowanych powrót do #uk z Polski dzisiaj tj. 16/07/2021 jak to wygląda od strony covidowej - nie wiem czy jest sens wrzucać jak od 19. zmiana zasad, no ale może komuś się przyda:

- Wylot z Poznania - wołają przy odprawie o Passenger Locator Form i negatywny wynik w języku angielskim. Test antygenowy jest ok, robiłem w diagnostyce 48h przed za 190 PLN. Dodatkowo miałem ze sobą te darmowe antygenowe z NHS i zrobiłem wieczór przed próbę generalną
- Po przylocie do UK zostałem skierowany do elektronicznej bramki jako, że mam zachipowany paszport. Zeskanowali jak zawsze, nikt nie sprawdził ani PLF, ani wyniku testu, ani settled status, w długą do domu.

Od jutra zaczynam kwarantannę 10-dniową. Testy na 2. i 8. dzień z Testing4All za 99f oba z przesyłką. Jutro mają dotrzeć z DPD, miały dojść dziś ale jako, że późno dojechałem przełożyłem sobie dostawę na jutro już wcześniej. Zamawiałem na 2 tygi przed przylotem (można się z nimi dogadać jakby przełożyli Wam lot, tak przynajmniej piszą w swoim FAQ).

Protip - jak lecicie Wizzairem mają jakąś umową z jednym z dostawców testów i płacicie 90f za oba z przesyłką. Nie pamiętam nazwy, przyślą Wam maila ze szczegółami jak coś.

Dam znać jak pójdzie testowanie z Testing4All w ciągu następnych 10 dni.

#anglia #uk
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cugowski: tak przed wylotem trzeba pokazac.

Najlepiej zamówić wcześniej, gdyż maja ograniczona ilosc tych zestawow i moze byc pozniej klopot.

@FantaZy: w luton tez, ale jak masz paszport z chipem obchodzisz ich dookola :)
@adriano30:no coś takiego było na stronie Wizzair że wpisujesz kod rabatowy wizz10 czy coś takiego ,ale jak szukalem tego ostatnio na stronie Wizzair to już to znikło.kto takiego maila wysyła Wizzair?
@adamisos: tak wyslali na kilka dni przed odlotem jak juz inny test od dawna mialem kupiony, o znalazlem na ich stronce w zakladce UK:

Test with WIZZ! Use the discounted prices offered by Randox:

Use WIZZ’s exclusive promo code WIZZ90 for a discount on home testing. For further information please visit: https://www.randoxhealth.com/covid-19-home-testing-kit/

Or use WIZZ's exclusive promo code WIZZD2D8 for a discount on "Day 2 and day 8 coronavirus testing for