Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Kiedy już myślałam, że uporałam się z kompleksami na punkcie mojego wyglądu, one wróciły ze zdwojoną siłą do tego stopnia, że aż mi się śni po nocach, że jestem brzydka.
Byłam tydzień temu na weselu, starałam się wyglądać jak najładniej i jak najestetyczniej potrafiłam, byłam przekonana że jest dobrze do czasu aż nie otrzymałam zdjęć weselnych. Na każdym z nich wyglądałam po prostu źle, na 70% z nich miałam jakąś dziwną minę, skrzywione usta, dziwną "kwaśną" mimikę, na pozostałych 30% miałam widoczny podwójny podbródek i wyglądałam grubiej niż mi się wydawało. Zawsze myślałam, że fotografowie starają się takie zdjęcia odrzucać, wybierają takie gdzie człowiek nie ma głupio otwartych ust podczas rozmowy i widocznych innych nieatrakcyjnych mankamentów. Moich zdjęć i tak było bardzo mało więc domyślam się, że musieli odsiać te najgorsze i aż boję się jak na nich wyszłam. Nie wiem jak mam znowu nad sobą pracować by się "uspokoić".
#psychologia #kompleksy #fotografia #wyglad

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60f132ddaff2b5000bc3250b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 12
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Zapanuj nad natrętnymi myślami. Na zdjęciach szczególnie robionych z zaskoczenia każdy wygląda źle. Przeglądnij pudelka i zobacz jak wyglądają gwiazdy złapane przez paparazzi (no może oprócz Gosi Rozenek bo ona robi ustawki XD). To nie znaczy, że jesteś brzydka. Podbródek możesz ćwiczyć. Wpisz w wyszukiwarkę.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: #!$%@? wstydziłem się swojego wyglądu - nosa, pieprzyka od dziecka plus inne problemy z dzieciństwa. Marzyłem żeby mieć za wszelką cene korekcję bo byłem wtedy swoim najwiekszym wrogiem

Dziś patrzę na siebie w lustrze z akceptacją i wdzięcznością że tego nie zrobiłem, ba nawet czasami jak przyjde od fryzjera to powiem sobie że ze mnie dupeczka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
OP: @somskia: @ediz4: @Opportunist: @Kalafior_Krzys_2: Dzięki za wszystkie miłe słowa. Uważam siebie za dosyć racjonalną osobę, która potrafi dostrzec swoje zalety i wady więc to też nie tak, że nienawidzę siebie itd. Po prostu... myślałam, że jest lepiej niż na zdjęciach.
W szczególności, że patrzyłam na zdjęcia innych i serio nikt nie miał tak słabych zdjęć, nikt nie miał takiego podbróda jak jak kiedy się uśmiechał, nikt
  • Odpowiedz
BaniaUcyganaHEJ: @anonimowemirkowyznania
Jedyna rada to ćwiczyć przed lustrem, ćwiczyć ogólnie ciało bo na dobry wygląd składa się procentowo kilka rzeczy takich jak: prosta stabilna postawa, ciuchy, mimika, kolor skóry, chód, śmiech itp. itd. niektóre mają duży udział w ocenie niektóre mniej, niektóre mogą podbić bardzo wysoko ocenę kiedy reszta będzie słaba. Musisz znaleźć taki swój idealny neutralny "look" XD i go ćwiczyć aż wejdzie ci w nawyk, myślisz że dlaczego modelki
  • Odpowiedz
TroskliwyMichał: Mam radę, weź dowolne zdjęcie od tego fotografa, zrób zdjęcie zdjęcia swoim aparatem, w programie paint zrób odbicie lustrzane i voila
spodobasz sie sobie i zobaczysz jak cie widza inni

btw masz kompleksy bo myslisz, ze inni cie odbieraja jako brzydką itp, ale... nawet gdyby tak bylo, to czemu cenisz sobie ich opinie? czemu sa dla ciebie autorytetami? to nie ich sprawa

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • Odpowiedz
OP: BaniaUcyganaHEJ: jest coś w tym co mówisz. Sama nawet bez makijażu, z dobrym światłem, odpowiednio spiętymi mięśniami i odpowiednim kątem potrafię sobie zrobić takie selfie, że serio jestem zadowolona z siebie, normalnie 9/10.
Ale kiedy ktoś mi robi zdjęcie to wyglądam jak jakiś powykręcany potworek. Dlatego byłam w takim szoku jak to zobaczyłam. Serio na codzień tak wyglądam?! Skoro potrafiłam tak ładnie wyjść na selfie to jak to możliwe, że
  • Odpowiedz