Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@adeo1987: popatrz co Ci dochodzi do domu/ skrzynki.
Czy jedna lineczka czy 3 ( mogą być splecione w jedną ale to jak sie prxypatrzysz widać, że są trzy osobne ogumowane
@zibizz1: jak nie masz pojęcia, to lepiej nie doradzaj, bo mieszkanie spali
@adeo1987: najpierw dogadaj się z energetyką na 3 fazy, potem poprowadż przewody ( żeby nie była tylko jedna obciążona). I ważne, nie możesz łączyć faz, bo jebnie.
@adeo1987 jeżeli chcesz przejść na zasilanie 3f to praktycznie przechodzisz na nowe warunki techniczne, składasz wniosek z określeniem mocy a oni ci mówią ile to będzie kosztowało i co musisz zrobić, robisz , płacisz i czekasz aż ci podepną zasilanie 3f i wymienią licznik. Na stronie twojego ZE jest zapewne wszystko opisane.
@adeo1987: chyba nie będzie bo te na dole kabelki (szary, czarny i brązowy) to prawdopodobnie 3 fazy


I co z tego ? Wróżka ci powiedziała, czy to dopływ czy odpływ ? Jakie są przekroje i czy ZE zgodzi się na 4 żyły a raczej nie. Nie wspomnę o jego przyłączu i stanie instalacji.
@GeDox: a dlaczego ma spalić mieszkanie? Skoro mieszka w domu( ͡° ͜ʖ ͡°)

@sberatel: Jasne że wróżka chyba może się mylić, ale ZE z mojego doświadczenia robi na zapas i zawsze daje sporo więcej niż wynika z zadeklarowanej mocy przyłączeniowej, jeśli chodzi o przewody.

Czemu na 4 żyły się nie zgodzi? Na słupie masz 4 żyły to ile ma być na dojściu do licznika?
Jakie są
@zibizz1: dzwoniłem do elektryka co mi montował, idą 2 przewody ze słupa, 4 wypuścił tylko od dołu, także wchodzi tutaj dołożenie nowego kabla , słup stoi ok. 4-5 m od skrzynki. Musze określić jaką chce moc przyłącza, a aktualnie nie wiem jaką mam, a chce dodatkowo pompę ciepła 8kw , ciekawe jaki wyjdzie tego koszt.. Jak myslisz ile kw określić w mocy przyłączeniowej?
puścić do falownika a dom nadal może być na jednej. Tylko problem jest taki że masz obecnie 40A a po zmianie na 3-zazy może skończys


@zibizz1: i nad licznikiem jest skrzynka z bezpiecznikiem zaplombowana 25A
@zibizz1: coś takiego znalazłem:
dla zasilania 3 fazowego
25A-15 kW
32A-20 kW
40A-25 kW
50A-30 kW
63A-40 kW

dla zasilania 1 fazowego
25A-5 kW
20A-4 kW

czyli jak teraz mam 25A na 1 fazie to mam moc 5kw na wszystkie urządzenia w domu?
to dodatkowe 10 kw by styknęło na pompę ciepła

jak uważasz?
@adeo1987: A jednak, dobry elektryk z kablem, tylko dlaczego dał 40A do 25A głównego
PC zależy jaka, sprężarka bierze 2-3kWkW, grzałki zazwyczaj do 9kW(3kW na faze)
25A na 3 fazach powinno w zupełności wystarczyć
@zibizz1: tylko ile to wtedy kw całości? podobno zależy od ZE , z wyliczeń czytam że wychodzi 16,2kw dla 3 faz
Dla bezpiecznika 25A przy zasilaniu 3f
P=1.73xUxIxcos fi = 1.73x400x25x0.94 = 16.2 kW
@adeo1987: Wniosek o przyłączenie dla odbiorcy grupa IV - najlepiej do 16 kW mocy przyłączeniowej, bezpiecznie wnioskować o 12 kW mocy przyłączeniowej - https://pgedystrybucja.pl/strefa-klienta/przydatne-dokumenty - wypełniony wniosek z potwierdzeniem własności (akt notarialny) i mapką zagospodarowania - może być zrzut z geoportalu z zaznaczonymi mediami; najlepiej jak najszybciej złożyć do PGE dystrybucja - w ciągu 30 dni wydają warunki techniczne, po akceptacji przyjadą w ciągu 6-12 miesięcy. Najlepiej złożyć osobiście - można