Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy wie ktoś jak radzić sobie z bardzo szybko przetłuszczającymi się włosami? Mam je stosunkowo długie, jednak nawet mając bardzo krótkie musiałem je myć codziennie, gdyż inaczej wyglądały jak nie myte od tygodnia. To raczej nie jest wina mojego złego mycia włosów, ostatnio byłem u fryzjera gdzie po strzyżeniu umyli mi włosy, z ciekawości nie myłem ich potem przez jeden dzień i było tak samo.
#fryzjerstwo #wlosy #kosmetyki #pytanie #kiciochpyta #kosmetyki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60f0367391a69a000ab95f6a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 6
Jak myjesz włosy to staraj się wmasować szampon na głowie zamiast „drapać” się po skórze. Każdy taki ruch pobudza wytwarzanie łoju na łbie + najtańszy szampon z pokrzywy. Mi poza tym przeszło z wiekiem.
@AnonimoweMirkoWyznania: jeśli miałeś tak od zawsze to możliwe, że takie geny. Ja tak mam, bo poza tym że ogólnie mam przetłuszczającą się skórę, to też mam dosyć cienkie, w miarę proste włosy - sebum po takich włosach dużo łatwiej się rozprowadza, przez co szybciej wyglądają na nieświeże czy przyklapnięte. Możesz pójść do ogarniętego trychologa po studiach kosmetologicznych/dermatologicznych, który pod trychoskopem zobaczy, czy u Ciebie może coś konkretnego powoduje przetłuszczanie, zleci odpowiednie