Wpis z mikrobloga

Na norwerskiej wersji skyscannera pojawily sie tanie bilety z Wawy na Flordye. Wiosna 2022 mozna je dostac od 1000PLN w gore zaleznie od dlugosci lotu i linii.
No i kupuje na wiosne i potrzebuje troche informacji

Oczywiscie googlowalem atrakcje itd..

Moze ma ktos swoja mapke google dotyczaca tamtych rejonow?
Przewijaly sie tu mapki z zachodu usa czy innych miejsc, ale z florydy nie widzialem. Bede mial oczywiscie samochod. Plan jest na 2-3 tygodnie

Byl ktos wiosna na #floryda #usa ? Spodziewac sie czegos niespodziewanego?

Z tych 2-3 tygodni tydzien chcialbym spedziec na jakiejs wysepce karaibskiej. Ale tu w trybie cebula. Wiec odpadaja drogie cruisy.

Poleca ktos jakis 5-7 dniowy rejs tani?
Czy lepiej wziac prom? Czy samolot?

Gdzie warto a gdzie nie warto i ile to moze kosztowac?

Bez Dominikany. Cos malo znanego i niszowego. Zadnych resortow najlepiej a spanie w domku z gowna i trzciny. Serio. Byleby tanio sie mozna bylo dostac.

Wolam naczelenego, wypokowego Florida Mana ( ͡ ͜ʖ ͡)
@lajsta77

#podrozujzwykopem #tanieloty #karaiby
  • 13
@bigger: Na Florydzie tak na prawde nie ma za wiele do zobaczenia :) Po za oczywistosciami jak parki tematyczne w Orlando i "fountain of youth" w najstarszym miescie florydy czyli St. Augistine jest tez oczywiscie Kennedy Space Center, gdzie jak dobrze trafisz, mozesz obejrzec start rakiety SpaceX czy innej ULA.
Zalezy co lubisz ale np. w St. Pterersburg jest muzeum Salvadora Dali, ktore mi osobiscie sie nawet podoba (bylem juz chyba
@baidu: O!

To mamy lokalsa, tak?

Dziekuje za obszerny wpis.

To teraz przyspamuje:

-Dawaj namiary na knajpki swoje ulubione rozne. Poznaczam jak to mam w zwyczaju na google mapsach.

-Co do parkow jak najbardziej mam zamiary. Tylko w SeaWorld bylem w San Diego. W Universal L.A to chyba z 4 razy.
Ewentalnie do Disneya , bo Zona nie byla
Roznia sie od tych z Zachodniego wybrzeza?

- Manatee Springs juz mam
@bigger:

To mamy lokalsa, tak?

Tak, kawal czasu juz mieszkam na Florydzie.

-Dawaj namiary na knajpki swoje ulubione rozne. Poznaczam jak to mam w zwyczaju na google mapsach.


Postaram sie podeslac liste jakos pozniej, teraz jestem w pracy a przez ostatni rok 'pandemi' to tez jakos nie za specjalnie chodzilem po knajpach niestety. Takze tylko tak na szybko.

Jest kilka wartych polecenia knajp, tylko od razu ostrzegam ze amerykanskie knajpy pod
@bigger: Do tej listy knajp moge dorzucic jeszcze: funky buddha - zeby napic sie dobrego lokalnego piwa, polecam tez zjesc amerykanski steak bo mieso jest na prawde wysmienite - tutaj bardzo dobre sa nawet w sieciowkach typu longhorn. Jesli chcesz steka na sposob brazylijski, rowniez bardzo dobry, to polecam chimas. Z kuchni amerykanskiej to warto rowniez sprobowac zeberka bardzo dobre mozna zjesc w Dickeys, we Flanigans tez sa niezle lub nawet
@bigger: Co to za norweska wersja skyscannera? Planujemy z kumplem zahaczyc o Floryde przy najblizszej okazji i w sumie tani lot powrotny do Wawy bylby plusem!

@baidu: @lajsta77: A byliscie moze w Kennedy Space Center? Warto sie tam wybrac? Dzieki :>
@pawel0008: Byłem 11 lat temu i chyba 4 lata temu, prom atlantis jest zawieszony można go obejrzeć No i kilka fajnych wystaw i symulacji. Autobusem cie obwoza z miejsca na miejsce, nie wiem jak teraz jak jest spaceX może jest cis więcej jeszcze dodane