Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem #remont
Cześć Mirabelki i Mirki!
Jestem na etapie generalnego remontu mieszkania z wielkiej płyty i chciałbym się od Was dowiedzieć czy cena, którą otrzymałem za wykonanie sufitu jest ceną akceptowalną czy zawyżoną.

Cena jaką otrzymałem od firmy to 3600 zł (nie wiem czy to netto czy brutto). W cenie zostanie wypoziomowany sufit i położony karton-gips w M-Systemie Atlasu oraz wykonana gładź (bez malowania). Wielkość sufitu to ponad 43 m2 i przechodzi przez kilka pomieszczeń.
Czy jest to akceptowalna cena czy szukać dalej? Nadmienię, że firma zacznie w połowie sierpnia, czyli bardzo krótki czas oczekiwania.

Dwie inne wyceny opierały się na kwotę ponad 5000 zł netto i wykonywane klasyczną metodą na profilach.
  • 12
  • Odpowiedz
@R__R: m system lepszy bo teoretycznie można zrobić sufit z mniejszą stratą wysokości pomieszczenia.
Zapytaj czy cały szpachlują czy tylko spoiny?
Dla mnie osobiście cena wysoka bo sam umiem takie coś zrobić.
  • Odpowiedz
@skaza: @bslawek: dzięki :)

@czeki21: Mieszkanie ma 250 cm wysokości i nie chciałbym jego bardziej pomniejszać. Dzięki M-Systemowi można zrobić to z minimalną stratą. Ta sama firma, która zaproponowała 3600 zł, odradzała wylewkę na podłodze (jest obecnie taki beton oryginalny + gumolit), a jedynie punktowe wyrównanie/zeszlifowanie, by minimalnie zmniejszać wysokość i nie robić bunkru. Wszyscy inny fachowcy chcieli lać wylewkę na wszystkich pomieszczeniach.

Na 99% szpachlują cały, bo była mowa o przygotowaniu całego sufitu pod malowanie ale bez malowania. ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@R__R: lepiej punktowo wyrównać.
Co do montażu to może lepiej rozpatrzyć możliwość montażu karnisze do ściany. Zawsze można też ustalić z wykonawcą że zamontuje dyski Atlasa specjalnie pod karnisz tak żeby było w co się wkręcić w czasie montażu karnisza.
Co do lampy to przypilnować aby zamontować wzmocnienie pod lampę (np płyta OSB)
  • Odpowiedz
@R__R: nie wiem czy to tanio czy drogo (dla mnie drogo bo zrobił bym to sam) ale dziwne ze na m systemie jest taniej niz na profilach (powinno wyjść tak z 1,5 razy drożej na m systemie). chociaż ostatnio nie sledze tych szalejących cen, może profile poszły tak do góry ze m system wypada taniej :)
  • Odpowiedz
@czeki21: karnisze do ściany odpadają. Zresztą, nad jednym oknem by to raczej nie przeszło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po suficie przechodzi wiele łączeń płyt betonowych (uskoki) oraz ślady usuwania ścian. W dodatku zrobiłem w jednym ciągu bez ścian/drzwi: salon/przedpokój/kuchnia.
Ogółem, ja sobie nie dam rady zrobić sufitu, po drugie nikt tego nie chciał szpachlować. Ściany chcę sam ogarniać...

@KollA: nie mogą robić na zamienniku
  • Odpowiedz