Wpis z mikrobloga

Jesli chodzi o korporacje, to po pierwszym roku pracy jakos tester, siedze sobie i cisne beke z ziomeczkami w zagrodzie na openspace, ogladamy jakies #!$%@? i ja kliknalem w ekipe z warszawy, pierwszy sezon jak trybson ujezdza posag swini, i krzyczy "krzycz trybson" xD

no i generalnie za mna stal menadzer akurat, slyszal filmik, slyszal jak mowie, ze "co za #!$%@? zqierzeta" itd., i mowi, -elo, chodz na spotkanie face2face xD

mysle przypal..
a ten mi mowi ze podwyzka jest dla mnie 700zl xD

no, to tyle jesli chodzi o powage pracy w korpo, a ogolnie to ide w koncu na b2b po 5latach, takze trzymajcie kciuki pls

#korposwiat #pracbaza
  • 11
Pewnie masz wykształcenie, skilla i systematyczność. Ja tego nie mam XD


@Opportunist: xDDDDD

i wlasnie dlatego siedze na wykopie w srode o 4 w nocy xD

wyksztalcenie techniczne, inzynier fakt
skillsy do nauczenia sie z podstawami matmy i jakas wyobraznia i po prostu nauka typowo testerskich rzeczy

systematycznoc na peqno nie, nie potrafie pojsc spac jak czlowiek, ale na moja obrone mam jutro wolne xD

programowac to ciezko nazwac.. ale znam
@elo_: No ja wiem, że to nie może być aż tak trudne bo firmy IT pękają od ludzi ale boje się właśnie, ze jak to ogarnę to to rzucę bo wyda mi się zbyt banalne xD Podchodzę jak do jeza.
@dreidel: Oho! Kolejny DEBIL, który myśli, że testy automatyczne mogą zastąpić testy manualne xD
Nie słyszałem o testach automatycznych. Wcale nie pomagam naszym chłopakom z działu testów pisać automatów w cypress i selenium :D
@Opportunist: z takim nastawieniem to ci nie grozi dostanie się do takiej pracy. Aktualnie na junior testerów spływa po 200-300 CV nawet na ofertę, a kandydaci często mają portfel skillow jak początkujący programista. Jest jakaś chora moda ostatnie rok-dwa na to. Był hype na programistów, teraz na testerów, za rok na devopsow, a za 3 na analityków biznesowych :D