Wpis z mikrobloga

Kia Proceed GT (204 KM) czy Hyundai Tucson Hybrid (230 KM)? Osiągi podobne, na korzyść Kii przemawia cena oraz większy bagażnik. Tucson jest znacznie przestronniejszy w środku, ale ma odrobinę mniejszy bagażnik.
  • 13
@orkenzord: hehe trafne spostrzeżenie :-) Ogólnie szukałem kombi które mi się będzie podobać, będzie dynamiczne i dobrze wyposażone. Wybór padł na Proceeda, ale... ma on jedną cechę, która nie do końca mi (nam) odpowiadała, czyli dość głośny wydech, więc zacząłem szukać dalej i kolejnym ciekawym autem okazał się nowy Tucson w wersji hybrydowej. Rzeczywiście to dwa auta z trochę innych światów, ale oba są spore, zrywne i nie nudne.
@Thror jesteś mną z przyszłości, bo coś czuję że będę miał takie same dylematy przy zmianie auta :(. Proceed mega super, tylko cykam się właśnie głośnego wydechu.
@orkenzord: wbrew pozorom wcale nie ma dużo fajnych nowych aut w budżecie do tych 150k. Jeździłem Golfem Variantem i w środku bardzo słabo w porównaniu do z pozoru mniej prestiżowej marki jaką jest Kia. Jechałem Toyotą Corolla w kombi to znowu szumiała i buczała od 100 km/h. Do tej pory jak myślałem o nowych autach w takiej cenie to wydawało mi się, że dobre wykończenie i przynajmniej wystarczające wyciszenie powinny być
@Thror ja już podświadomie wybrałem Proceeda, nawet specjalnie przygotowałem Opla do testów pozwalając rudej zeżreć wydech, żeby sprawdzić czy przeszkadza pierdzenie :P.
Ale fakt, do 150k nie ma praktycznie żadnego wyboru i kończy się to na wyborze Kia/Hyundai. A co do zmiany to spróbuję wytrzymać do przyszłego roku jeszcze, ma wejść lift dla Proceeda i Sportage.
@Thror: Wybrałeś? :) Bo też powoli staję przed takim wyborem. U mnie właśnie bagażnik i ilość miejsca jest dosyć ważna i w sumie "książkowo" to hundaj ma większy bagażnik (616l vs 591l) ale może w rzeczywistości to inaczej wygląda? Bo jednak z wyglądu to Proceed :D
@narowerzesamochodem: bagażniki pojemnościowo są podobne. Kia ma długi i dość szybko obniżający się bagażnik, Hyundai ma krótszy, ale znacznie wyższy bagażnik. W obu mieści się duża walizka samolotowa + średnia walizka samolotowa + składany wózek. Ostatecznie wybrałem Hyundaia głównie ze względu na przestronniejsze wnętrze i większą ciszę (poprostu wydechu nie słychać). Co do dynamiki to oba samochody są porównywalne, realnie 0-100 km/h osiągają w jakieś 7.6s, kickdown mają na podobnym poziomie.