Wpis z mikrobloga

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,14671944,Fiskus_kupuje_nowe_auta___niezgodnie_z_rozporzadzeniem.html#BoxSlotII3img

no ja #!$%@?

Chodzi o limuzynę z silnikiem benzynowym o pojemności co najmniej 2451 cm3, automatyczną skrzynią biegów i napędem na cztery koła. Takie warunki spełniają np. Audi A6 3.0 TFSI quattro za 273 tys. zł, BMW 535i xDrive za 266,4 tys. zł czy Mercedes-Benz E350 4Matic za 273 tys. zł (ceny netto).


wiele jestem w stanie zrozumieć - także to, że niektóre służby potrzebują dobrych aut (np. szybkich i niezawodnych) do realizacji swoich istotnych zadań - ale nie ma żadnego, absolutnie żadnego, uzasadnienia po co komuś limuzyna klasy Mesia E bądź BMW 5 z silnikiem 2.5l... Chodzi wyłącznie o lans i powiew luksusu na koszt podatnika... nawet jeśli potrzebują 'limuzyny' z mocnym silnikiem to w zupełności wystarczyłby im tańszy o połowę Mondziak, Passat czy Insignia. Mondek wprawdzie chyba nie ma 4x4, ale Pasek i Opel tak.

Jak śpiewał Kazik:

Płoń, płoń, płoń, parlamencie


Spali cię ogień na historii zakręcie


Przewalają się pod dachem posiadania władzy żądze


Trupy się bawią też za twoje pieniądze

#neuropa #ragekageradzi

W ramach ciekawostki - najbardziej mnie #!$%@? nie to, że chcą wywalić ponad 300 000 złota na wypasioną beemkę... nie to, że sam muszę na samochód takiej klasy #!$%@?ć w pocie czoła, a jakiś urzędnik dostanie go i będzie się woził po tym biednym Lublinie...

najbardziej mnie #!$%@? to, że albo urzędnicy są tak beznadziejnie głupi i pozbawieni instynktu samozachowawczego, że w momencie kiedy mamy trudności budżetowe, podnoszone podatki, spowolnienie gospodarcze etc. oni sobie kupują BMW 535i xDrive... albo są tak bezczelni, aroganccy i pewni siebie (bo wiedzą że nikt nigdy za to nie odpowie), że mogą robić co tylko dusza zapragnie...

tak czy tak, niezależnie czy to wynika z głupoty czy arogancji bardzo źle wróży to naszemu Państwu, bo wniosek jest jeden - taki aparat urzędniczy nie jest już 'do reformy' tylko po prostu do wymiany bo nie ma minimalnych kwalifikacji do pełnienia swoich funkcji

ps. i nie łącze tego z polityką, niezależnie od tego jakiej partii jest więcej na Wiejskiej to w urzędach siedzą ciągle ci sami ludzie i robią ciągle to samo
R.....e - http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,14671944,Fiskuskupujenoweauta_niezgodni...
  • Odpowiedz