Wpis z mikrobloga

W sumie to mi szkoda ludzi, którzy chcą coś zmienić w kwestii rasizmu, bo to chyba niemożliwe. Niby już idzie dobrze, przed każdym meczem filmik "no to rasizm", piłkarze klękają, kibice biją brawo, ale wystarczy jedno potknięcie i cofamy się mentalnie o 100 lat do tyłu. A skoro to się wciąż dzieje, oznacza to, że w ludziach nie zmieniło się nic.
#mecz #rasizm
smutny_kojot - W sumie to mi szkoda ludzi, którzy chcą coś zmienić w kwestii rasizmu,...

źródło: comment_1626076769MvaCqpqphburL7J4G6ev2M.jpg

Pobierz
  • 59
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@smutny_kojot: a co źle napisali? Dobrze napisali, w odpowiedzi na te klękania tęcze itd, w odpowiedzi na wpychaną na siłę ideologię balonik musi w końcu pęknąć
  • Odpowiedz
Problemem nie są czarnoskórzy piłkarze. Problemem jest to, że w imię nie wiem czego wciska się na siłę piłkarzy nie dlatego że są dobrzy w czymś ale dla tego że są czarni.
  • Odpowiedz
@bitcoholic: @3x32: Najwięcej do powiedzenia mają Polacy, u których problem z uchodźcami ani z blm nie istnieje, ale wypowiedzą się w temacie. Gdyby taki Grealish nie strzelił karnego, nie byłoby żadnego hejtu, bo to fajny przystojny biały ziomek, trochę zawadiaka, z którym każdy Angol się identyfikuje. Czarny zawsze będzie gorszy, bo łatwo go zdehumanizować, choćby nie wiem, jak się starał. Tu jest problem.
  • Odpowiedz
@bitcoholic: Znowu wyjeżdżasz z czymś kompletnie nie związanym z tematem. Niech zakażą ustawowo gry czarnoskórych w reprezentacji i problem z głowy. Bo jak Kane czy Shaw nie strzelą karniaczka, to będzie tylko wielkie "ojej" a nie "wracaj małpo do Afryki na drzewo". Rozumiesz tę różnicę i pojmujesz, jak musi się czuć czarnoskóry zawodnik, który zostawia zdrowie na boisku grając dla kraju, w którym się urodził, a mimo to dehumanizuje się go
  • Odpowiedz
@Faraluch: oczywiście ze tak. Ktoś serio się tym przejmuje? Jak widzę ze ktoś komuś wypomina rasizm to się już tylko z tego śmieje. Taki cel udało się tym wszystkim lewackim grupom osiągnąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@iAmTS: nie chciałbym aby lewactwo sugerowało mi na każdym kroku że powonieniem przepraszać za mojego dziadka, który owszem był biały i miał gospodarstwo rolne ale żadnego Murzyna pewnie przez całe życie na oczy nie widział (chyba że na filmie albo w gazecie).
  • Odpowiedz
@smutny_kojot: Dlatego ja uważam, że najlepiej by było, gdyby każdy miał w jakimś stopniu kolorową skórę, może wtedy, gdy ludzie nie będą się między sobą różnić aż tak bardzo rasą, problem rasizmu zmaleje. Ja osobiście mam nadzieję dołożyć do tego cegiełkę, bo jeżeli będę miał dzieci, to raczej nie z białą kobietą.
  • Odpowiedz