Wpis z mikrobloga

Zamówiłem ledy do paczkomatu. Chińczyk wysłał to za pomocą yanwenu a na trackingu jest coś że ostatnia mila i numer 0055xxx poczta polska. Czy zapłacę za to dodatkowe 8,50 jak mi poczta polska przyniesie, bo chinczyk zamiast wyslac do paczkomatu to przez poczte polska wyslal? I jak zrobic zwrot za to i czy moge nie odbierac tej paczki i nie placic 8,50?

#aliexpress #alipaczka #tracking
  • 26
@PAWX1337:

3. Jaki jest termin stosowania nowych przepisów wobec przesyłek z towarami z krajów trzecich? Czy przesyłka nadana przed 1 lipca 2021 r. będzie traktowana zgodnie z dotychczasowymi przepisami ?


Przepisy unijne i polskie nie przewidują okresu przejściowego dla przesyłek nadanych przed wejściem nowych przepisów w życie. Oznacza to, że nowym procedurom celnym będą podlegały przesyłki zgłoszone przez Pocztę Polską organom celnym od 1 lipca 2021 r., czyli również przesyłki pocztowe
@d0n_chich0t: pisalem tez z agentem aliexpress i napisal mi zeby zrobic spor i w nim napisac ze chinol zmienil rodzaj dostawy niz ta co zamowilem i zeby dopisac zeby mi tez dali dodatkowo 8,50 do zaplacenia poczcie polskiej. Tak mi karolina agent z aliexpress powiedziala
@Smoak: Jeżeli wyślą na ostatniej prostej przesyłkę 0055xxx to opłaty dodatkowej 8,50pln nie będzie. Pełny numer wskazuje na przesyłkę poleconą ekonomiczną - krajową, nadana będzie w Polsce. Nie jest to Pocztex48 jak w przypadku ASS.
to w jakich rodzajach przesylkach placi sie te 8,50 dla poczty polskiej?


@Smoak: Płaci się za przesyłki na których jest adres odbiorcy w Polsce i numer tej przesyłki wskazuje na nadanie poza UE.

Np. RV0098...CN oraz PostNL LTxxxxxxNL wysłane z AliExpress jako Seller's Shipping (pośrednikiem nie jest Cainiao i odprawy nie ma w Liege w Belgii)

Twoja idzie z Azji do UE z numerem Yanwen UG... YP i gdzieś w UE
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Smoak: ale człowieku jakie 8.5 weź ty daj już spokój, tam lekko pod 18 + vat będzie jeśli BĘDZIE!!!

Haha piszesz z suportem No gratuluję strąconego czasu chińczyk nie rozróżnia nietoperza od kurczaka to jak ma odróżnić paczkomart od poczty?((oo))