Wpis z mikrobloga

Siema mirki, nadszedł czas aplikacji na #studia i zastanawiam się poważnie nad #informatyka na #polsl (mam indeks więc mogę wybrać jakikolwiek kierunek chcę). Muszę zdecydować się między Informatics (btw kto to tłumaczenie wymyślał xD) na AEI a Informatyką Stosowaną na MS. Przejrzałem siatki przedmiotów, nie powiem, ta z MS bardziej mi się podoba, głównie ze względu na nikłą ilość fizyki i jakichś elektrotechnik itp.

Mam spoko pracę (flutter, moge pracowac na pol etatu, 3/4, albo full) której nie chciałbym zostawiać "bo studia", tak więc szukam czegoś co mi nie zabierze życia.

Chciałbym usłyszeć Wasze opinie/wrażenia/pw/jakieś leady do studentów, wszystko mile widziane( ͡° ͜ʖ ͡°) Przekopałem tagi #polsl #informatyka 5 lat wstecz, i opinie zarówno nt. MS i AEI są skrajnie różne xD

aktualne siatki:
AEI: https://www-arch.polsl.pl/Wydzialy/RAu/Documents/plany_studiow/2019_2020/informatics_s1_plan_2019_2020.pdf
MS: https://ms.polsl.pl/dydaktyka/plany/inf_I_2021.pdf
  • 18
  • Odpowiedz
@b4ftek: Czemu nie "zwykła" informatyka na AEiI? Nie żebym jakoś wybitnie polecał (kończyłem ją), bo tam również dużo niskopoziomówki, ale przynajmniej jest większy wybór specjalności niż po angielsku, z tego co wiem.
  • Odpowiedz
@nightmaar: Czy po angielsku czy zwykła to bez różnicy dla mnie, napisałem Informatics ale równie dobrze mogłaby tam być Informatyka. Co do specjalności to...nie sprawdzałem tego nawet xD, ale jakoś nie chce mi się wierzyć że naucze się czegoś współczesnego i przydatnego na obecnym rynku pracy. Bardziej chciałbym żeby po prostu dało się i nauczyć na to 3/4, i pracować na pół etatu, i jeszcze te parę godzin w tygodniu tak
  • Odpowiedz
Pisałem maturę rozsz. z maty i infy (no i ang.), a fizykę kompletnie sobie odpuściłem przez ostatnie półtora roku (nauka zdalna hehe) i nie mam ochoty na bliskie spotkanie trzeciego stopnia z nią (w sensie, raczej bym ogarnął, ale szkoda tych stopionych godzin ( ͡° ʖ̯ ͡°) ).


@b4ftek: Co prawda studia zaczynałem 10 lat temu, ale miałem podobne nastawienie, jeśli chodzi o fizykę i na pierwszym
  • Odpowiedz
@nightmaar co do progów to w sumie ma to sens, dzieki:)

btw wyraziłem się trochę niejasno - przez "fizykę" rozumiem fizykę-fizykę ale też te elektrotechniki, jakieś teorie układów cyfrowych, etc, bleee
  • Odpowiedz
teorie układów cyfrowych


@b4ftek: Akurat ten przedmiot wcale nie był taki mocno "fizyczny", głównie tam algebra boolowska. Na późniejszych semestrach to chyba przechodziło w "KUC", a potem "SMIW" i to było nieciekawe, ale początki nie były złe.
  • Odpowiedz