Wpis z mikrobloga

Pomoże mi ktoś w kupnie deskorolki? Jakieś wskazówki? Powiedzmy, że pierwszej. Miałem jakiś tani badziew z allegro 15 lat temu, ale mam zero wiedzy o częściach.

Zaznaczę, że w moim mieście nie ma skateshopu, tj. są pseudo-skateshopy z ciuchami, prawdziwy był kiedyś ale się zmył. Więc muszę z neta.

Zastosowanie: jazda na gładkich powierzchniach np. po DDR i później w skateparku (może rampy w przyszłości). Czyli tak bardziej vert niż street. Budżet: powiedzmy 500.

1. Polecacie jakieś sklepy, firmy?
2. Kompletna czy złożyć?
3. Jeżeli kompletna, to polecacie jakąś kompletną?
4. Patrzeć na jakieś limity wagi w sklepach? Bo są takie podawane czasem.
5. Jaka szerokość decka? Mam długość stopy 21cm, tak sobie ustaliłem, że 8.25 cali.
6. Na jakie jeszcze parametry (twardość kółek, twardość busingów, materiały wszystkiego, długość i kształt decka, rozstaw kółek, precyzja ABEC łożysk, nie wiem co jeszcze) zwrócić szczególna uwagę i jak je dobrać? Oczywiście deska ze sklejki klonowej nie kupo-litu.
#deskorolka #skateboarding #skate #sport #pytanie
  • 22
  • Odpowiedz
@nieprawdopodobnainterwencja: Będę jeździł jesienią i w następnym roku. A w zimie będę ćwiczył ollie na dywanie. To po co ludzie w ogóle jeżdżą, jak nie mogą w zimie? Bez sensu. Zresztą, co za różnica ile będę jeździł? Chcę wydać własną kasę, nie ukradłem nikomu, pytam tylko o opinię.
  • Odpowiedz
@nieprawdopodobnainterwencja:

Ollie na dywanie? Ze Tony Hawk na to nie wpadl xD


Tony Hawk to akurat zalecił sam na Youtube, także tego.

staram ci sie tylko przemowic do rozsadku, bo wydasz kase na cos niepotrzebnego i nie bedziesz tego uzywal


Jeżeli nie, to nie będzie pierwsza taka rzecz. Taki mam kaprys, co zrobisz. Taki świat jest. "Ludzie kupują rzeczy, których nie potrzebują, za pieniądze, których nie mają.".

lepiej zeby wydal pieniadze
  • Odpowiedz
@nieprawdopodobnainterwencja: Nikt do mnie nie przychodzi, ale dlaczego miałbym chować? Gadasz jak ta baba z serialu "Co ludzie powiedzą". "Jeżdżę jak mam nastrój/wenę", albo "nie, to taki interior design".

Powtarzam pytanie, co jest mi przydatne co miałbym kupić? Pytam z ciekawości.
  • Odpowiedz