Wpis z mikrobloga

Czesc mirki spod tagu #bankowosc #kredythipoteczny #nieruchomosci
Pytanko:
mam wkladu wlasnego 160tys, chce kredyt na 350tys - nieruchomosc za 510tys
kupuje dziure w ziemi i do podpisana umowy deweloperskiej pozostaje ponad 2 miesiace
jak wezme teraz tzn. za okolo miesiac kredyt i wplace pierwsza transze z wkladu wlasnego to wciaz zostanie mi kasa bo deweloper wymaga 20% w 1 etapie. Kiedy bede mogl uruchomic kredyt? wedlug mojego doradcy za wczesnie sie za niego zabieramy bo zeby go uruchomic musimy choc troche hajsu wziac z banku aby uruchomic kredyt hipoteczny. 2 etap - czyli tez druga wplata dopiero w Marcu 2022
Z gory dzieki za pomoc ;)
  • 9
@wszystkieInneBylyZajete
@nomundo dzieki za odzew ale dalej nie rozumiem mirki. Problem wciaz polega na tym, ze aby uruchomic kredyt musze wziac od banku hajs a bede potrzebowac go dopiero na luty/marzec 2022. Bo teraz mam duzy wklad wlasny. Moze slyszeliscie o takiej opcji aby splacac te transze naprzemiennie?
@dominic93: Każdy bank ma ograniczony termin ważności decyzji kredytowej (to czas na podpisanie umowy kredytowej) i ograniczony termin na uruchomienie kredytu (to czas na wypłatę pierwszych środków przez bank). W przypadku inwestycji będących na niewielkim poziomie zaawansowania i jednocześnie przy dużym wkładzie własnym często okazuje się, że nie można dochować terminu na uruchomienie kredytu.

Rozwiązaniem pierwszym jest odpowiednie ustalenie harmonogramu płatności tak, aby kredyt uruchomić wcześniej. Inną możliwością jest podpisanie umowy