Wpis z mikrobloga

#przemysleniazdupy po moim wczesniejszym wpisie w ktorym mialem czelnosc wysmiac typa z rejestracja ‘Richh’ na s Klasie

wytlumaczy mi ktos skad na tym portalu takie uwielbienie do bogactwa i bogatych?

od jakiegos czasu to obserwuje i zachodzę w głowe jakie procesy myślowe towarzysza tej skrajnej histerii i uwielbieniu milionerow, a wrecz toczeniu piany z ust i skakaniu do gardeł niczym stare babcie gdy śmiałeś cos złego powiedziec o papaju jeszcze pare lat temu.
nie jestem moze fanem #antykapitalizm ale ten kult bogatych to dla mnie spore uposledzenie umysłowe.

nie wiem na jakim wy świecie żyjecie ale wiekszosc milionerow to poprostu #!$%@? ludzie, ktorzy doszli do tego bogactwa po plecach innych. skad w was ta chec padania im do stóp i bronienia w internecie?

‘PRZECIEZ DOSZEDL DO TEGO CIEZKA PRACA!! SZANUJ GO, PROSZE SZANUJ’ xD
i te pałowanie sie do Muska, gatesa i Bezosa, bo przeciez kazdy milioner zaczynal w garazu i ciezka praca doszedl po swoje xD
NEWSFLASH: tak nie jest.

to jest szczere pytanie. skad to sie wzielo na tym portalu? gdzie nie ukrywajmy, ludzi sukcesu to #!$%@? ze swieczka szukac.

P.S zanim zaczniecie swoj jazgot, znam okolo 30 multimilionerow osobiscie bo dla nich pracuje. 5 jest naprawde wporzadku. reszta to gbury z ego #!$%@? w kosmos. dlaczego mam ich szanowac i padac do stop, nawet jezeli doszli do tego ciezka praca?
czy pieniadz to dla was najwyzsza wartosc? xD
ofc to akurat moje osobiste i subiektywne odczucie ale myslalem ze wiekszosc ludzi tez tak ma?
o co tu chodzi xD

#pytanie
  • 11
i te pałowanie sie do Muska, gatesa i Bezosa, bo przeciez kazdy milioner zaczynal w garazu i ciezka praca doszedl po swoje xD


@szad: Bill Gates nie mając jeszcze nawet 20 lat razem z Paulem Alanem napisał interpreter języka Basic na komputer Altair 8800. Nie mieli tego komputera pod ręką, więc w przeciągu 2 tygodni napisali najpierw jego kompilator. To są rzeczy, na których dziś 97% nawet bardzo doświadczonych programistów by
@amantadeusz: moze zle napisalem albo zle zrozumiales, ale chodzilo mi o nadmierne porownywanie milionerow do np. gatesa i muska, gdzie zajebisty procent bogatych to zwykle matoły ktore nic nie potrafia.
@szad: Pewnie zależy jeszcze o jakim poziomie zamożności mówimy, bo jednak milioner (a szczególnie ten polski), a miliarder to zupełnie inna bajka.

A nawiązując do całokształtu Twojego wpisu: Ja urodziłem się w całkiem zamożnej rodzinie, powiedzmy wyższej klasie średniej jak na polskie realia. I osobiście uważam przesadne obnoszenie się ze swoim majątkiem za symbol ogromnego wieśniactwa. Takie potrzeby mają ludzie o bardzo wschodniej/ruskiej mentalności i co do zasady staram się omijać
@munny: I co z tego? O ile to prawda. Gdyby nie był ponadprzeciętnie zdolnym programistą i już wtedy nie miał osiągającej sukcesy firmy informatycznej to i tak nigdy nie osiągnąłby nawet niewielkiego procenta swojego sukcesu.

Ciekawe jaki kontrakt załatwiła matka Zuckerberga, albo Siergieja Brina, albo Thiela, czy nawet naszego rodaka, pochodzącego z małopolskiej wiochy Łukasza Noska. Akurat to wasze smutne pieprzenie trudno nawet brać na poważnie w świecie IT, gdzie ogrom
to w 1966 roku było 700 języków programowania


@munny: I co z tego? To Basic był w tamtych czasach językiem przyszłości, na rodzącym się rynku komputerów osobistych. Gdzie GUI praktycznie jeszcze nie istniało.

I tak, napisanie emulatora (nie kompilatora, mój błąd) nawet prymitywnego komputera, a następnie napisanie pod niego interpretera języka Basic przez 19 latka, mając do dyspozycji technologię z połowy lat 70 tych i to w przeciągu 2-4 tygodni jest
@amantadeusz: a co tych twoich 97%, które oczywiście wyjąłeś z dupy to w 1966 roku było 700 języków programowania więc jakoś nie zachwyca mnie twój przykład


@munny: Skąd takie dane? Na wiki jest 700 języków, ale dziś, nie w 66 roku. Chyba że chcesz liczyć wszystkie dialekty ASM i kilkunastu innych wysokopoziomowych języków tamtych czasów jak Lisp, Algol czy FORTRAN.
W 66 roku to nawet C nie było.

@
@munny: Ten papier opisuje teoretyczny język programowania jaki ma dopiero powstać oraz jego syntax/funkcje(teoretyczny język funkcyjny).
Co więcej autor nawiązuje do cytatu który jest na samym początku, mówiącego o tym że jest aż 1700 języków!

Więc wydaje mi się że autor cytatu liczył dialekty języków. A autor artykułu trochę żartobliwie nazwał jego teoretyczny język, następnymi 700 językami, właśnie dlatego że większość z tych języków 1700 to tylko dialekty nie wiele się