Wpis z mikrobloga

@Shitadel: Byłem któregoś lata w Wiedniu. Serio nic tam nie ma do zobaczenia. Jedynie możesz "poczuć" Wiedeń bo na kilometr wali końskim łajnem od tych kilkunastu bryczek konnych w centrum.
  • Odpowiedz
@ssauczo_pauczo: Jeśli nie jesteś pasjonatem architektury to nic ciekawego tam nie znajdziesz. Mi osobiście "starówka" w Wiedniu niczym nie różni się od dziesiątek innych europejskich starówek które widziałem.
  • Odpowiedz
@Radus: W tej samej okolicy ? Brno. Masz tam bunkier przeciwatomowy w którym trzymani byli więźniowie polityczni. Część bunkra jest otwarta do zwiedzania. Dostajesz płaszcz wojskowy ( bo zimno w środku) i zwiedzasz przygotowaną trasą bunkier. Po drodze masz : dużo zachowanych i odwzorowanych pomieszczeń; klimatyczne dźwięki puszczane z poukrywanych głośników; kroniki filmowe wyświetlane na ścianach czy telewizorach; pomieszczenie w którym ludzie czekali na wyrok śmierci z wydrapanymi imionami na
  • Odpowiedz
@Bazooka: No własnię jak mówisz subiektywna opinia co kto lubi ale właśnie ciekaw jestem tego innego punktu widzenia.

Co do Brna ale to podałeś jedną atrakcję, to trochę jak powiedzieć że Malbork jest zajebistym miastem bo ma zamek :)

W Wiedniu i wielu innych miastach uwielbiam architekturę, piękne miasto, ale tak kminie miasto warte odwiedzenia nie z powodu architektury to w sumie przychodzi mi do głowy Amsterdam (tylko poza sezonem
  • Odpowiedz
@Shitadel: Trauma dzieciństwa, gdy wracasz ze szkoły i Pani powiedziała, ze jest zbiórka na jakąś wycieczkę czy prezent. To #!$%@? poczucie winy jakbyś to ty wymyślił ten pocisk, który matkę prosto w serce uderzy.
  • Odpowiedz
@Radus: Bunkier jest pod zamkiem ( ) a poza tym masz starówkę na której są dobre restauracje.

Z miast z ciekawym klimatem i w sumie nie tak daleko to polecam Tbilisi. Piękne miasto , piękne góry , i ten klimat współczesności wymieszanej z komuną. Też masz pełno uliczek kryjących ciekawostki. Jest też mega tanio więc "polska klasa średnia" może poczuć się jak bogole. Za 100pln
  • Odpowiedz
@Bazooka: Ostatnio wrażenie zrobił na mnie Kijów :) Na początku jak bym się cofnął z 15 lat w czasie (breakdance na chodnikach, jakieś stragany w stylu utzymaj się 60 sekund na drążku w centrum miasta), ale z dnia na dzień coraz bardziej podobał mi się klimat. A Dniepr z jego odnogami to cudo, nie widziałem drugiej tak zajebistej rzeki w dużym mieście.
  • Odpowiedz
@Radus: Ukrainę mam na liście do odwiedzenia. Z sąsiadów to jeszcze kiedyś bym chciał zobaczyć Brześć na Bugiem bo udało mi się wyśledzić że tam moi pradziadkowie mieszkali.
  • Odpowiedz
@Bazooka: W tym meme nie chodzi o to, że gówniarz jest miłośnikiem architektury, tylko że zostanie wykluczony społecznie z tego przeżycia przez problemy finansowe rodziców, niezależne od niego. Dla biednego dzieciaka to trauma, szczególnie że pewnie z całej klasy nie jedzie tylko on i jakiś patus, ale ty się #!$%@? pochwal, że byłeś i ci waliło końskim gównem. Problem solved Szerloku ()
  • Odpowiedz
@smutny_kojot: Serio będziesz mi tłumaczył czym są memy na portalu ze śmiesznymi obrazkami? Ja doskonale rozumiem o czym jest ten mem a mój komentarz miał być trochę sarkastyczną odpowiedzią na niego. A że wdałem się w dyskusje o architekturze z @Radus to jakoś to wyszło. Wyjmij kijek z tyłka bo za poważnie wszystko odbierasz.

Edit bo zapomniałem dodać:

  • Odpowiedz
@Bazooka: Sorry, pamiętam z dzieciństwa, że nie na wszystko była kasa. A pewnych dziur nie załatasz, nawet jakbyś się nie wiadomo ile dorobił na starość. Miałem też bardzo biednego kumpla w podbazie, z którym się dzieliłem kanapkami, a o wyjeździe na wycieczkę gdziekolwiek mógł sobie pomarzyć. Kiedyś nie rozumiałem aż tak mocno, co musiał wtedy czuć, a po latach człowiek robi się jakiś taki bardziej empatyczny i łatwiej się nad
  • Odpowiedz
@smutny_kojot: Spoko. Ja też wiem co to bieda. Sam też na wycieczki szkolne nie jeździłem i nikt się zemną kanapkami nie dzielił. Każdy inaczej radzi sobie z emocjami. Ale pamiętaj że to jest portal ze śmiesznymi obrazkami i tu nie należy nic brać na poważnie, zwłaszcza że jest tu od groma różnorakich trolli którzy tylko czekają żeby zepsuć ci dzień.
  • Odpowiedz