Wpis z mikrobloga

@wcfilmowe: Fikołki z dupy to ciągle ty rzucasz nie umiejąc zrozumieć tego, że 1) czym innym jest sprzeciw wobec dyskryminacji prawnej od decyzji przedsiębiorcy 2) sama dyskryminacja przez przedsiębiorce powinna być legalna a klienci powinni mieć prawo go zrugać do dna.
  • Odpowiedz
czym innym jest sprzeciw wobec dyskryminacji prawnej od decyzji przedsiębiorcy


@Herubin: w przypadku heliosa nie była to dyskryminacja prawna a decyzja przedsiębiorcy.

sama dyskryminacja przez przedsiębiorce powinna być legalna a klienci powinni mieć prawo go zrugać do
  • Odpowiedz
  • 0
@Variv: segregacja sanitarna jest zgodna z wolnym rynkiem? Z czego to wynika? Gdzie jest taki zapis? Czyli jakby napisal, ze nie wpuszcza ludzi chorych na AIDS, to tez ma takie prawo?


@Wszystko_albo_nic Generalnie jakakolwiek segregacja klientów przedsiębiorcy jest zgodna z wolnym rynkiem. To czy jest to zgodne z prawem konkretnego kraju to już inna kwestia. - bo jak wiemy państwo ma tendencje do ograniczania wolnego rynku w różnych celach.
  • Odpowiedz
@wcfilmowe: 1) decyzja wynika z ograniczeń prawa 2) patrz na drugą część wypowiedzi gdzie jasno wskazałem, że pozwolenie na dyskryminacje nie oznacza konieczności tolerowania tego zachowania.
  • Odpowiedz
  • 0
segregacja sanitarna jest zgodna z wolnym rynkiem?

W swietle prawa jest to dyskryminacja


@Wszystko_albo_nic Trochę zaczynasz mieszać, bo najpierw pytałeś, czy segregacja jest zgodna z wolnym rynkiem, a nie czy jest zgodna z prawem. To że coś może być zgodne z ideą wolnego rynku, to nie znaczy, że jest zgodne z prawem.
  • Odpowiedz
@nieocenzurowany88: Sam jestem zaszczepiony 2 dawkami Pfizera i nie jestem antyszczepem ale ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jestem przeciwny segregacji ludzi. Każdy może się dzisiaj zaszczepić lockdowny, segregacje wstępu nie mają sensu. Otworzyć wszystko i tyle jak nie wrócimy do normy teraz to chyba nigdy się to już nie uda.
  • Odpowiedz