Wpis z mikrobloga

Czy sieroty z mniej medialnych wypadków też dostają państwowe renty?


@Jabby: Jeśli rodzice podlegali ubezpieczeniu w ZUS to owszem, dostaną. Renta rodzinna to się nazywa.

A to nie sprawca powinien do końca życia płacić tym dzieciom odszkodowanie?


Wydaje mi się, że mogą o to walczyć w procesie cywilnym, aczkolwiek należałoby to potwierdzić.
@Jabby: Ten drogowy alkoholik też zapłaci rentę, ale zapewne nie będzie miał z czego zapłacić. Będzie sobie siedzieć w więzieniu, za parę lat wyjdzie, zostanie sobie bezdomnym albo lokatorem socjalnym, a dzieciak będzie rósł i grosza nie zobaczy.
@Kismeth: Lol, jakie kilkanaście lat? Może się nie przyznawać do niczego, w obliczu zgromadzonego materiału dowodowego nic nie ugra. Druga sprawa, że teoretycznie możliwe jest zajęcie majątku.
@Jabby Jak bardzo współczuję to wkurzają mnie takie akcje. System nie może działać w oparciu o decyzję premiera. Sprawa by była mniej medialna i by nie dostały. Od pomocy finansowej to są mopsy czy fundację. A nie arbitralna decyzja ministra czy premiera. Wkurza mnie takie ręczne sterownie. PiS tak lubi robić bo to nie pierwsze wtrącanie się w system - zamiast system zmienić jeśli im się nie podoba.
@Jabby: Dlaczego mamy się wszyscy składać na renty dla dzieci? To ten drogowy alkoholik, sprawca powinien im płacić za to co zrobił

@adam163264_: dlatego, że rodzice wpłacali składki na ZUS, które przepadną na rzecz państwa, a których jest dobrych kilkaset tysięcy złotych

@Kismeth To niech zmieniają przepisy aby tak było. A nie, że Premier musi arbitralnie w każdej sprawie podejmować decyzje o świadczeniu specjalnym.