Wpis z mikrobloga

Na samym początku #keto olałem magnez i potas, i czułem się po 2 tygodniach strasznie chu..owo. Miałem wrażenie bólu w klatce, brak energii itp. Później zacząłem to suplementować i było super. Jakieś 3 tygodnie temu skończyły mi się owe suplemnety (magnez i potas i wit b6) ale myślałem że będzie oki... - nope. Od tygodnia czuje się strasznie słaby, wstaje rano i totalny brak energii, dziwne bóle w klatce, podwyższone tętno itp. Dzisiaj zamówiłem w/w suplemnty i dam znać jak się poczuje pod koniec tygodnia. Piszę posta dla potomnych którzy być może mają podobny problem na keto.
Wiem że za chwilę usłyszę słynny tekst: "Wątróbka, sól, wątróbka" xD ale nie,... nie lubie i koniec xD (pozdrawiam @luk04330 ) xD.
Dbajcie o mikroelemnty na keto, to bardzo ważne :)
Pozdrawiam
  • 19
  • Odpowiedz
@kubulek: Ja wiem po sobie po 4 misiącach na keto, żarcie fajne i ogólnie spoko, ale są widocznie osoby takie jak ja które z samego boczku, jajek i warzyw do 50g węgli nie są w stanie zapewnić organizmowi tyle potasu i magnezu co w innej diecie. Trzeba na to zwracać uwagę.
  • Odpowiedz
@felixos: śmieszkuję ale faktem jest to, że mógłbyś przemycić w pasztecie czy kotletach mielonych a wątroba to nie tylko magnez i potas.
Tak, jestem nudny ale mnie nic nie boli.
;-)
  • Odpowiedz
@luk04330: Suplementuje witaminy, jem witaminy ale widocznie mój organizm potrzebuje więcej tych pierwiastów niż to co zjadam z warzyw itp. Każdy jest inny, jeśli po tygodniu będzie mi lepiej to tylko potwierdzi moje podejrzenia :)
  • Odpowiedz
@gundis24: Większość moich węgli to pomidory i sok pomidorowy :) zawsze kochałem i bez tego nie da rady, ale widocznie to za mało na mój organizm i tryb życia :)
  • Odpowiedz
@luk04330 Wątroba jest relatywnie uboga w magnez i potas więc po co w ogóle ją polecasz w takich sytuacjach? Zwykły kawałek wołowiny ma więcej potasu.

Wątroba ma kilka witamin i minerałów które ciężko znaleźć w innym żarciu, ale nie jest to żaden pokarm bogów który rozwiąże wszystkie problemy tego świata.
  • Odpowiedz
Doszedł do tego rower, czasami bardzo intenesywnie, 1h dziennie ze średnim tętnem 165, to mogło mieć duży wpływ.


@felixos: Rozwiązaniem tego problemy nie jest suplementacja (mówiłem ci nie raz nie dwa-syndrom sztokholmski się to zwie), ale szamani których słuchasz @pannakota @luk04330 sprali wszystkim mózgi. Ludzki organizm nie potrzebuje Ww xD. I oni twierdzą, że to ja komuś kiedyś krzywdę zrobie... Jeszcze trochę i będzie ijo ijo po szurów jw, jak ktoś na SORze wyląduje. xD

Skurcze mięśni, które napadają nas w trakcie intensywnego wysiłku są wywołane przeważnie zmęczeniem układu nerwowego. Dodatkowa podaż soli, magnezu czy potasu tego nie zmieni.

Podrzucam w
  • Odpowiedz
@felixos: jesteś pewien że to przez potas i magnez? Miałem ten problem, suplementacją tego średnio mi pomagała. Od potasu od kfd prawie się wrzodów nabawiłem xD rozwiązaniem okazało się picie prawie codziennie zimnego kefiru 200ml z różową solą. Solisz tyle ile ci smakuje. Ja taka sporą szczypta. Pycha. Czasami organizm sam się domaga tego a czasami nie pije
  • Odpowiedz