Wpis z mikrobloga

A tak jeszcze apropo #!$%@? na temat Sousy i w ogóle projektu pod tytułem "Polska Piłka Nożna" - przyjrzyjmy się zjawisku zatrudniania trenera i budowania składu, bo chyba niektórzy ludzie myślą, że zbudowanie repry zdolnej do osiągnięcia czegoś na międzynarodowym turnieju to jest kwestia miesiąca pogadanek z piłkarzami i będzie gituwa. Otóż nie.
Ostatnio przeczytałem taki komentarz, z którym się zresztą zgadzam, że Włosi jeszcze nie tak dawno temu wcale nie mieli super składu, wcale gra im się nie kleiła i do Ligi Narodów przystępowali z nastawieniem na budowanie drużyny, a nie osiąganie niesamowitych wyników. I teraz spójrzmy jaki postęp zrobili Włosi, a jaki zrobiła Polska. Oczywiście zaraz ktoś powie - jak to, Włosi przecież mają lepszych piłkarzy, blablabla. No jak się niedawno przekonaliśmy, nie trzeba mieć lepszych piłkarzy niż Polska, żeby grać lepiej niż Polska :)
A teraz przyjrzyjmy się jakie kadencje mają selekcjonerzy reprezentacji niektórych krajów (wszystkich mi się listować nie chciało, ale większość siedzi na stanowisku dłuższy czas):
Włochy - Mancini - 2018
Anglia - Southgate - 2016
Szwajcaria - Petkovic - 2014
Belgia - Martinez - 2016
Ukraina - Szewczenko - 2016
Słowacja - Petković - 2018

Widać, że trenera w tych reprezentacjach to się nie zmienia co tydzień, albo po każdym przegranym meczu, tylko zatrudnia się fachowca i daje się mu wykazać przez kilka lat/turniejów. To jest pomysł na reprezentację narodową który się sprawdza u innych.
Pomysł na reprezentację Polski? #!$%@? zatrudnimy Brzenczga, którego nikt nie chciał na tym stanowisku, bo to zwyczajnie człowiek który się nie nadaje do prowadzenia kadry, dajmy mu 3 lata na #!$%@? wszystkiego co można, a przed samym turniejem pyk: Masz tu panie Sousa skład gówna i papy, poskładaj coś z tego bo za pół roku Euro xD Aha.
Ale ważne że Mati Borek może się pomasować po tajskiej knadze w wywiadach dla meczyki i powiedzieć że Sousa to zły trener, bo nie zdołał wyjść z grupy składem budowanym na szybko ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
#reprezentacja #pzpn #boniek