Wpis z mikrobloga

@ks2m powiem Ci ciekawostkę. Dawniej w Polsce wysokości wiaduktów były liczone od środka średnicy koła. Dlatego każdy wiadukt w Polsce ma zaniżoną wartość. Nie jest to żadna tolerancja, po prostu dawniej było inaczej liczone. Ja jeżdżąc zestawem 4.15m przechodzę maks pod 3.7m. Uwierz że gdybym chciał przestrzegać wysokości to mógłbym tylko po autostradzie, bo na krajowych wiadukty to standard.
  • Odpowiedz
Mieszkałem przy takim wiadukcie i pare razy w roku trafił się tir który próbował przejechać. Niektórym sie udało, niektórym nie, a jeszcze inni zawracali. Sklepienie wiaduktu po lewej i prawej stronie miało po całej długości wydrapane od naczep rowki, ile razy tir utknął na kilka minut powodując gigantyczny korek i ani wycofać ani zawrócić bo ulica cała zablokowana z kazdej strony.. wtedy musiał już jechać i tak pogłębiały sie przez lata te
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@supremin1: potężny Husarz w natarciu. Wystarczyło połączyć dwa fakty - wysokość kontenera (być może nawet jest to gdzieś napisane, nierzadko takie mają napisane, ile to ma na wysokość) i wysokość naczepy od ziemi. Dodać z 10 cm zapasu. I gotowe. #!$%@? to już trzeba być wybitnym inaczej, żeby prostej korelacji nie zrozumieć.
Mam nadzieję, że miasto i jego szeryf każą mu to spłacić z jego winy. Geniusz.
  • Odpowiedz
@sodomek: Ale ty chłopie jesteś oderwany od rzeczywistości, masz gówno nie pojęcie i jeszcze obnosisz się ze swoją ignorancją xD chcesz skan kontraktu na nową naczepę, którą zamawiałem i w którym jak byk jest napisane, ze klient „akceptuje przekroczenie legalnej wysokości pojazdu”? Każdy producent ma taki zapis, bo większość naczep wyjeżdżając z fabryk ma od 4.03 do 4.1m wysokości.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kapitan_Zurow: z przodu (za kabiną) wyglądało jak kontener. Nie skojarzyłem, że zdjęcia z tyłu to ten sam grat.
Tym niemniej, plandeka też powinna mieć podaną wysokość. I akurat to powinno leżeć w kwestii kierowcy, żeby sobie zmierzyć wysokość zestawu po załadunku. Ja wiem, że Janusze biznesu to by chciały najlepiej za darmo przewozić i po godzinach trzymać kierowców, ale no troche wiedzy nt tego, czym robisz, nie zaszkodzi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@swag_czajnik: ale Ty nie masz przestrzegac tego gdzie przechodzisz a gdzie nie, znak oznacza zakaz wjazdu jezeli masz wieksza wysokosc niz podana na znaku i koniec kropka xD
  • Odpowiedz