Wpis z mikrobloga

Skończyłem Assassin's Creed Origins

Spotkałem się z opiniami że Origins jest o wiele ciekawszą/lepszą/przyjemniejszą grą niż AC: Odyssey i jako że skończyłem już oba te tytuły (oba też splatynowałem), musze stwierdzić że jak dla mnie to Odyssey bije na głowę Origins.

Nie oszukujemy się, w obu częściach fabuła nie jest jakoś wyjątkowo górnolotna, w Grecji robiłem sobie zadania główne i poboczne śledząc poczynienia bohaterów. To przemierzając Egipt w pewnym momencie skupiłem się tylko na zadaniach głównych, a poboczne po prostu zacząłem przewijać. Tutaj po prostu się męczyłem przy zadaniach.
Bayek - postać totalnie żadna, tak samo postacie drugoplanowe.
Liczyłem na przyjemną grę, świetnia bawiłem się w starożytnej Grecji, a jednak się trochę zawiodłem. Może gdybym zagrał zgodnie z kolejnością gier - odbiór były lepszy.

Masa zadań pobocznych, co akurat mi się podoba bo praktycznie we wszystkich grach "liże ściany", świetny pomysł z walką ze słoniami bojowymi, były one jakimś wyzwaniem - szczególnie vs 2.
Szkoda trochę niewykorzystanej mapy, bo ta o ile faktycznie jest spora to zdarzają się rejony - pustynie gdzie nie ma tak na prawdę nic. Kompletnie nic - żadnej wieży widokowej, czy choćby jednego znaku zapytania. Marnotrawstwo terenu.

Szkoda też że Ubi nie dało patcha odblokowującego 60 klatek na nowych konsolach. Grałoby się zdecydowanie przyjemniej. Na plus też ceną, bo pudełko z grą kupiłem za jakieś 60zł z dobre pół roku temu.

Platyna - w miarę prosta, nie było jakichś bardzo uciążliwych trofek. Klasycznie screenshot przy platynie w słabym momencie, więc poniżej lekko przerobiona fotka - tak miało być w zamyśle :)

Ocena: 6,5/10

#ps5 #ps4 #assassinscreed #origins #gry
SpiderFYM - Skończyłem Assassin's Creed Origins

Spotkałem się z opiniami że Origin...

źródło: comment_1625416119Yy6AQhO1SZdfZBkCeo8wLk.jpg

Pobierz
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SpiderFYM: poza brakiem 60 fps jak działa ta gra na ps5? Jest niższa rozdzielczość, kłuje w oczy czy da się przyjemnie grać? Bo mam na PC nieskończone ale chciałem niedawno kupić na ps5 aby ograć to sobie wygodniej na konsoli tylko nie wiem czy warto.
Dla mnie najwiekszym minusem w Odyssey byla walka, nie jestem do konca w stanie powiedziec co zmienili ale bylo 0 przyjemnosci w walkce w porownaniu do Origins.


@prodigi: mnie się w Origins mniej podobało, jeszcze kamera, która pracowała jak chciała :D
@SpiderFYM: Mam identyczne odczucia, a przechodziłem chronologicznie najpierw Origins. Nigdy nie zrozumiem dlaczego Odyssey spotkało tyle krytyki, skoro ta część rozbudowała i ulepszyła tak chwalone mechaniki poprzedniczki oraz w moim odczuciu wyeliminowała/naprawiła część jej mankamentów. Świat, postacie i historia także bardziej zaangażowały mnie w Greckiej odsłonie. Również obie części splatynowałem, dodatki wymaksowane i jedynie w przypadku origins odczułem znużenie, gdzie czasowo to przecież odysseyka jest sporo dłuższa.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SpiderFYM: też dla mnie Odyseja lepsza od Origins, ale nie ma aż takiej wielkiej różnicy. Za to zderzenie ze ścianą nastąpiło przy Valhalli - totalnie do mnie nie przemawia...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SpiderFYM: różowa gra w Odyseje ja w Orydżinz, odyseja zdecydowanie bardziej mi się podoba, jest ogromna i ma trochę niekończące się zadania ale i tak są ciekawsze (chociażby przez opcje dialogowe) niż w Origins gdzie większość cutscenek przeskipowałem..
po co udoskonalać swoją postać, ulepszać eq i umiejętności gdzie najważniejszych przeciwników eliminujesz Ayą
ostatni cel w grze no dramat, nawet nie chciało mi się słuchać tej gadki, nawet nie było jakiejś zabawy