Wpis z mikrobloga

nocą bez problemu można znaleźć masę ślimaków (bez muszli), bo same kręcą się przy nas, zanęcie itd. Łowiliście na nie? W necie wyczytałem, ze węgorze ktoś na to łowił, inne gatunki niby też biorą.

#wedkarstwo
  • 7
@Hamza Ale to trzeba by chyba rękawiczki albo pastę BHP specjalnie brać ze sobą na ryby XD Śluz tych ślimaków bez skorupy jest nie do zmycia samą wodą. Mi takie ostatnio wlazły do wiaderka z zanętą i potem miałem spory problem, bo zapomniałem mydła i ręcznika
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Hamza: próbowałem wielu różnych przynęt na węgorze - ślimaki wodne, lądowe, szczeżuje, krewetki, wątróbkę itp, niestety są malo skuteczne, brania były ale o wiele mniej w porównaniu do rosówki lub trupka, które są też lepsze na inne gatunki, bardziej uniwersalne. Dlatego już nie kombinuję, najlepiej sprawdza mi się 1-2 rosówki, mała ukleja lub połowa większej.
@pkacper95: a mi się nic nie sprawdza, x nocek w tym roku zrobiłem, na rosówki, fileta, wątróbkę, kawałek uklei i nic się nie działo, a ślimaki wczoraj nocą testowałem, ale tylko dwa znalazłem nad wodą na szybko więc te dwa dałem na obie wędki, jedno branie przegapiłem i ślimaka zjadły, a na drugiej, podejrzewam, ze malutki leszczyk siedział, bo chwilę go holowałem i się spiął, a na pęczek dendrobeny nic nocą.