Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Hejka
Zastanawiam się nad czymś co dziś przeczytałem

Otóż szukam autka do wycieczek, żeby mieć gdzie spać w podróży, myślałem o blaszaku dieslu jak większość ale dziś mi jeden koleś zaproponował dostawczaka w benzynie w dodatku z gazem. Raczej się nie zdecyduje bo jest za mały i nie można w nim stanąć ale zaciekawiło mnie to co mówił, chodzi o to że benzynowym można wjechać wszędzie, szczególnie do centrum miast i nikt się nie czepia a dieslem nie wjade i coraz więcej miast zakazuje wjazdu samochodom z dieslem. Co o tym myślicie? Czy auto na wycieczki lepiej diesel czy benzyna?

#samochody #podrozujzwykopem #podroze #caravaning #kamper
  • 6
@AltCtrlSpace: myślę że to nawet lepiej, o ile generacja instalacji jest powyżej 3. Jak Ci siądzie w trasie pompa paliwa to możesz awaryjnie odpalać na gazie, jak ci walnie wtryskiwacz to tak samo. A w dieslu jakby Ci jedna z tych dwóch rzeczy walnęła to laweta i to mechanika.
Rozważałem jakiś czas temu ze znajomymi (wszyscy coś ogarniamy z mechaniki i motoryzacji) wybrać się w tripa gratem po europie, nasz budżet
@AltCtrlSpace: nope, przez pandemie połowie załogi się pozmieniały plany i priorytety.
na fejsie jest grupka GruzRally, co roku zbierają się ekpiy i robią razem jakiś współny duży wyjazd. Jest tam trochę wiedzy technicznej i opinie o konkretnych autach na takie wojaże, może znajdziesz jakieś inspiracje.