Wpis z mikrobloga

Szukam nowej myszki... tylko mam duże wymagania ()

Miałam Modecom Volcano MC-GMX4, który bardzo sobie chwaliłam, ale po 4 latach wykruszyło się odbicie pod prawym przyciskiem, wcześniej puszczał klik przy przytrzymaniu i czasami robiły się dwukliki.
Chciałam coś na jego miejsce, dlatego od kilku dni zamawiam myszki i testuję.

Zamówiłam Dream Machines DM2 Supreme, która była zdecydowanie za niska, za szeroka i za lekka.
Dziś przyszły:
- KRUX Fuze PRO - wielkościowo ok, ale za lekka i miała zbyt wysokie podbicie na śródręczu
- Dream Machines DM5 Blink - nawet ok, ale boczny przycisk przyprawiał mnie o szewską pasję, była też trochę za lekka.
- Logitech G502 HERO - genialna. idealnie leży w dłoni, po dołożeniu 3 obciążników jest idealnie ciężka. ALE... masa ludzi narzeka na przełączniki, które po 3 miesiącach, albo robią dwuklik, albo nie "trzymają" kliku i nie da się tego naprawić, a nie oszukujmy się, swoje kosztuje.

Dlatego chciałam się zapytać czy znacie jakieś podobne do starego Modecoma albo tego Logitecha?

Wymagania:
MUSI mieć dwa przyciski pod scrollem.
najlepiej jakby byla ciężka.
im lepszy sensor tym lepiej
najlepiej jakby miała NIEZNISZCZALNE przyciski (moja bolączka, praktycznie każda myszka kończyła żywot przez dwukliki lub nietrzymanie wciśniętego przycisku)

Idealny wymiar myszki na długości to 126mm, szerokość 74mm, wysokość 42mm.
Zastanawiam się nad Razerem Basilisk v2.

#pcmasterrace #komputery
  • 13
@Inatine: Albo coś od Roccat. Mój Kone XTD ma dwa przyciski pod scrollem (i jeden nad), jest ciężki, ma spoko sensor i jest niezniszczalny bo ma jakieś 6 lat na tą chwilę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@L3gion: No dlatego właśnie tak na niego spoglądam, bo jest cholernie perfekcyjny, tylko Razer nie daje obciążników, a 92g, to strasznie mało :(
Kone XTD wycofany, jedyny który ma dwa przyciski to AIMO, przyjrze mu się, bo jest fajnie ciężki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Inatine: ja miałem G502 Protheus i złego słowa powiedzieć nie mogę. Gdyby nie to, że od jej kształtu bolała mnie dłoń, to pewnie używałbym dalej. Używałem chyba 2 lata.

A z tą lekkością to bym nie skreślał. Też myślałem że myszka musi swoje ważyć, a teraz uważam że taka lekka jest fantastyczna.
@Paczek_w_masle: no właśnie nie dziwię się, bo jest genialny. Zamówię jakieś lżejsze, może po prostu kwestia przyzwyczajenia, bo ja od samego początku używałam wyłącznie ciężkich myszek (takie się trafiały po prostu i teraz tak mi zostało)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Inatine: kwestia mody. Najpierw nikt na to nie zwracał uwagi. Potem wszyscy dorzucali ciężarki. Teraz wycina się otwory w obudowie żeby myszka była lżejsza.

Daj znać jak ta Kone, wygląda fajnie. Kiedyś miałem Roccat Pure Kone i bardzo dobrze wspominam. W sumie nie wiem czemu zmieniłem, brat jej teraz używa i też jest zadowolony.
@Paczek_w_masle: ostateczie Kone w ogóle nie zamówiłam, bo stwierdziłam, że trochę by mnie bolała taka kwota za myszkę :D Sprawdziłam dodatkowo Bloody J95, ale zostałam oszukana na opisie (pisali, że mają optyczne switche, a nie mieli) i ostatecznie zostałam przy Razerze