Wpis z mikrobloga

@Jade: No tak. Tylko szukam czegoś nad czym nie będę musiał siedzieć 3 dni aby czytać instrukcje. Chociaż zdaje sobie ze takie symulatory są wymagające. Nie wiem który z nich byłby spoko
  • Odpowiedz
@Fritzowski: no to dcs sobie odpuść bo zanim ogarniesz systemy uzbrojenia to może trochę minąć, sam mam xplane więc nie ocenię msfs bo nigdy nie grałem. W xplane jest darmowy zmodyfikowany samolot 737-800 od Zibo, wszyscy chwalą, nawet zawodowi piloci, jakość porównywalna z samolotami płatnymi za kilkadziesiąt euro. Tylko tutaj też musisz trochę pooglądać/poczytać jak co uruchomić, jak obsługiwać komputer pokładowy
  • Odpowiedz
Tylko szukam czegoś nad czym nie będę musiał siedzieć 3 dni aby czytać instrukcje.


@Fritzowski: symulatory lotu prawdopodobnie nie są dla Ciebie.
"najłatwiejsze" latanie to x-plane/msfs i jakieś małe samoloty typu cessna (ale nadal trzeba nauczyć się startować, lądować, trymować no i oczywiście podstawy nawigacji)
  • Odpowiedz
@Fritzowski: wiesz, no masz sprzeczne wymagania. Chcesz symulator a nie chcesz się uczyć. Tak się nie da.

DCS jest darmowy i SU-24 jest w nim darmowy. To nie jest moduł full-fidelity więc jest prostszy niż np A-10C
  • Odpowiedz
@NaChMiNick: O właśnie, o takie małe samoloty mi chodzi. To nie tak ze nie chce się uczyć, bo mógłbym sobie kupić jakaś arcadowa. Nie chce aby nauka mnie przytłoczyła. Patrzyłem jeszcze na il2.
  • Odpowiedz
@Fritzowski: Il2 jest spoko, ma dużo ustawień pozwalających na ułatwienia, np. możesz dać automatyczną kontrolę silnika itd. więc w miarę postępów możesz przechodzić coraz bardziej na sterowanie manualne, z tym, że to wszystko jest wojskowe w czasach drugiej wojny światowej. Od biedy możesz jeszcze rzucić okiem na darmowego War Thunder.
  • Odpowiedz
@Fritzowski: Latam, choć ostatnio mniej i wyłącznie w Ił2 właśnie. Aktualnie myślę, że wiele się nie traci na sprzedaży używanego sprzętu, z racji, że przez MSFS sprzęt do latania zyskał na popularności.
  • Odpowiedz
@Fritzowski: W teorii zawsze jest taka szansa, chociaż jak jest używka na gwarancji, to raczej strachu nie ma. Na allegro myślę, że też spokojnie można zwracać, z OLX tylko pewnie ciężej, bo nie wiem jak tam to wygląda, na szczęście nigdy się na nic nie naciąłem.

Zresztą jak mówię, tego Extreme 3D Pro spokojnie możesz brać nowego, jak Ci nie podpasuje, to pewnie niewiele stracisz na sprzedaży (choć głowy nie
  • Odpowiedz
@Fritzowski msfs jest w gamę passie, możesz pograć miesiąc za 4zl. Polecam w nim do nauki samolot Cessna Citation CJ4 z dodatkiem od Working Title. Kwestia paru lotów i pooglądania parę poradników w necie, trochę poczytasz i świat stoi przed tobą otworem :) w razie czego pytaj, bo mam kilkaset godzin wylatanych na tym odrzutowcu. (w symulatorze, nie RL) Xd
  • Odpowiedz