Wpis z mikrobloga

7 - Novigrad

Dawno wpisu nie było bo po pierwsze miałem mało czasu na granie, po drugie kończą mi się pomysły co tu opisywać żeby było ciekawie.

https://www.youtube.com/watch?v=Da9S9yjZZP4&t=28s - klimatyczna muzyka do puszczenia w tle.

Poznając Wolne Miasto Novigrad trafiłem do jakiegoś Niziołka zielarza i gdybym mógł to zostawiłbym mu spory napiwek, ile mikstur i olejów u niego zrobiłem to głowa mała, miał masę potrzebnych składników i kilka receptur których wcześniej nie znałem. Teraz mikstury i oleje mam w większość na średnim poziomie ulepszenia.

Wątek odszukania Triss pominę, ponieważ robiłem to 4 tygodnie temu i już go nie pamiętam. Bałem się wątku odnalezienia Jaskra bo miałem przeczuciem że będzie nudny i… wcale taki nie był. Zaliczenie listy NPC z którymi trzeba pogadać to nic ciekawego, ale na szczęście każde spotkanie było urozmaicone walką, wyścigami konnymi czy z rozmową z chłopem przebranym za babę :P A Radowid to stara #!$%@?, #pdk
Przy okazji biegania tam i z powrotem zagrałem chyba z 10 partyjek gwinta bo aż tyle różnych handlarzy po drodze spotkałem. Odradziliście mi zaprzestanie używania szybkiej podróży i był to dobry pomysł. Można odkryć więcej świata i misji które nie są zaznaczone na mapie.
Wątek się powoli rozwijał, poznałem Priscille, której utwór na wiele osób nie mających nic wspólnego z wiedźminem, Djikstrę, który okazał się niezłym badassem, Tasaka, teraz kolej na #!$%@? Juniora.

Przegoniłem znakiem aksji chłystka zakochanego w Pannie Jagódce xD Ten typ to młodszy brat Wrzoda z #gothic

Cały czas myślałem, że takich dużych map jak Velen to jest jeszcze z 5. Zerknąłem na mapę i jednak nie. :(
Nie wiem jak duże jest skellige i "Tusą" ale odrobinkę się zawiodłem. Więc mam kolejny powód żeby trochę wolniej eksplorować grę bo właśnie okazała się o połowę mniejsza niż to sobie wyobrażałem.

Pobrałem kolejnego moda. Tym razem https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/4406 (full exp) ponieważ denerwowało mnie że dostaje tak mało expa za niskolevelowe misje. I tak już sobie utrudniłem grę grając bez pancerza to ten cheat na expa się zbalansuje. Jak trzeba będzie to jeszcze jakoś sobie grę utrudnię, ale póki co nie zwracam tak uwagi na rynsztunek i oręż bo do tej pory miałem wymaxowane i na 5-10 lvl powinno wystarczyć.

ps1.Jest jakaś konkretna linia frontu pomiędzy Nifgaardem a Północą? W novigradzie można spotkać jednych i drugich. W Velen jeszce jako tako widać które wioski są pod czyim nadzorem.

ps2. Czy umiejętność smakosz działa tak jak rozumiem czyli jest 20 minutowym potionem? Dzięki temu można zrezygnowaćz jaskółki i zostawić sobie miejsce na zatrucie innymi eliksirami. Albo jedzenie + jaskółka i regenerować się jak healer.

#wiedzmin #wiedzmin3 #juanwiedzmin
JuanAntonioGonzalo - 7 - Novigrad

Dawno wpisu nie było bo po pierwsze miałem mało ...

źródło: comment_1625254741CEpTO4GWokcxb6tO7A04Ft.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@JuanAntonioGonzalo: tak jak wyżej, wolne miasto Novigrad stąd wpływy z wszystkich stron i brak działań wojennych na jego terenie. Co do smakosza to tak, taki trochę cheat ale bardzo umila grę, zjesz kawałek mięsa czy czegoś tam i przez 20 minut powoli ale cały czas zdrówko się odnawia :)
  • Odpowiedz
@JuanAntonioGonzalo: O tym gościu zakochanym w "Pannie Jagódce" jest taka teoria, można by powiedzieć "spiskowa" ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Chodzi o to że ktoś kiedyś znalazł na tablicy ogłoszeń w jednej ze wsi z Velen krótkie ogłoszenie że gościowi zmarła kilkuletnia córka. I to ogłoszenie było podpisane tym samym imieniem co ma ten "chłystek".
I chodzi o to że on specjalnie prowokuje ludzi do walki bo chce
  • Odpowiedz