Wpis z mikrobloga

#euiv #europauniversalis 4

Ktoś wie jak działa mechanika sukcesji? Ciągle mi jakiś władców z innych krajów/rodów daje z kiepskimi statami.. np w Polsce po Władysławie daje mi jakiegoś knypka z anhalt z zerowymi statami mimo braku mariażu i muszę ciułać prestiż żeby mieć normalnego następcę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 4
@Niukron: ogolnie mam wrażenie, że coś pominąłem..
Jak robię mariaże z innymi krajami to też nigdy się nie zdarzyło żeby ktoś z mojego rodu został królem
Jest gdzieś zakładka żeby wpływać na sukcesję innych krajów? Ew opcja w dyplomacji
@Niukron: W Polsce zarówno w grze jak i historycznie była monarchia elekcyjna. Na tron wędrował ten kto miał największe poparcie. W grze daje jakichś chłopów losowych. Polska jest jedynym krajem z tą mechanika. W innych sukcesję działają normalnie
@Niukron: W 1600 roku będzie event żeby zerwać z elekcją. Przy odrobinie farta możesz zdobyć kogoś z dynastii jakiegoś potężnego kraju np Habsburgów, Walezych i zdobyć ich ja unie personalna. Ogólnie to się przydaje bo masz kilku potencjalnych następców a nie jak normalnie tylko jednego (za którego zniknięcie i tak się płaci prestiżem)